Гонтарева: з "Привату" вивели вклади пов’язаних осіб на 2,6 млрд грн

Все про економіку та фінанси

Глава НБУ Валерія Гонтарева в інтерв’ю для «Радио Вести» заявила, що в останні дні перед націоналізацією з Приватбанку були виведені вклади пов’язаних осіб на 2,6 млрд грн, внаслідок чого Фонду гарантування вдалося списати [конвертувати в капітал, - ред.] вклади пов’язаних осіб на 29,4 млрд грн, а не на 32 млрд грн, як планував НБУ.

«Ви знаєте, НБУ звернувся до уряду за списанням пасивів пов’язаних осіб. На жаль, ми звернулися на суму 32 млрд грн, а Фонду вдалося списання 29,4 млрд, тому що решти коштів [2,6 млрд грн] на рахунках пов’язаних осіб уже не було. З цього випливає, що ці кошти звідти вивели за останні дні [перед націоналізацією]», - зауважила В. Гонтарева.

Довідково

За даними держреєстру юросіб та фізосіб-підприємців, наразі статутний капітал Приватбанку становить 50,69 млрд грн, при тому, що на кінець ІІІ кварталу статутний капітал фінустанови був 21,26 млрд грн, а отриманий, але не зареєстрований внесок – 4,59 млрд грн. При цьому НКЦПФР повідомляла про додатковий випуск акцій Приватбанку на 35,91 млрд грн. Раніше міністр фінансів Олександр Данилюк заявляв, що перший випуск ОВДП для докапіталізації Приватбанку складе 43 млрд грн.

Учора новий глава правління Приватбанку Олександр Шлапак таким чином прокоментував конвертацію в капітал Приватбанку коштів пов’язаних осіб і євробондів:

«На жаль, деякі з осіб, які були пов’язані з колишніми акціонерами, постраждали. Цю операцію – маю на увазі переведення в капітал їх зобов’язань – здійснював Фонду гарантування разом з Національним банком. Я думаю, краще буде, якщо вони дадуть відповідь щодо цього.

Щодо єврооблігацій. Поки це питання виходить поза межі моєї компетенції. Боюся, що воно нас все одно зачіпить. Так, чомусь єврооблігації потрапили до переліку тих фінансових інструментів, які були переведені в капітал. Це було рішення Національного банку, тому я думаю, що ми разом з Національним банком будемо пробувати знайти спільну мову з утримувачами облігацій. Якщо ж ні, то будемо в судовому порядку доводити правоту. Але оскільки рішення приймав центральний банк, було б краще, щоб він це коментував».