Глава JPMorgan назвав криптовалюти "шахрайстом"

Все про економіку та фінанси

Курс біткоін впав до мінімуму за три тижні в середу після різких висловлювань глави JPMorgan Chase&Co. Джеймса Даймона, який назвав криптовалюта "шахрайством", пише «Інтерфакс-Україна».

Курс біткойнов впав в ході торгів на 5,6% - до $3953, опустившись нижче позначки в $4000 вперше з 22 серпня, пише газета Financial Times.

На початку вересня курс криптовалюта піднімався до $4979,9. Для порівняння: на кінець 2016 року курс біткоін знаходився на рівні $959,54, на кінець 2015 року – 250 дол.

Дж.Даймон, виступаючи на фінансовій конференції в Нью-Йорку, організованої Barclays, заявив, що, на його думку, "не можна робити бізнес, при якому валюта береться з повітря". "Це шахрайство, і особисто я шокований тим, що ніхто не бачить реального стану речей. Хтось обов`язково буде убитий, і лише тоді влада визнає проблему", - сказав глава JPMorgan.

"Якби у нас працював трейдер, який торгує біткоін, я б звільнив його з двох причин. По-перше, це проти наших правил. По-друге, це просто нерозумно, - заявив Дж.Даймон. - Біткоін може коштувати хоч $20000, коли це трапиться, але проблема в кінцевому підсумку все ж назріє".

Глава JPMorgan додав, що біткоіни "гірше цибулин тюльпанів". Йдеться про короткочасне сплеску ажіотажного попиту на цибулини тюльпанів в Нідерландах в 17-м столітті, що завершився крахом.

"Єдиний вірний аргумент, який я чув - це те, що, якщо ти знаходишся в Венесуелі, або в Еквадорі, або в Північній Кореї, або, якщо ти наркодилер, вбивця або хтось в цьому роді, тобі краще мати справу з біткоін , ніж з доларами США, тобі краще діяти в обхід системи країни. Ринок для подібних дій може існувати, проте це обмежений ринок ", - сказав Дж.Даймон.

Скептично щодо біткоінів висловився й інший авторитетний експерт - засновник і керівник DoubleLine Capital Джеффрі Гундлах. "Можливо я занадто старий, але я б хотів, щоб ця манія тривала без мене", - цитує Дж.Гундлаха FT.

Головний бухгалтер американської Комісії з цінних паперів і бірж (The United States Securities and Exchange Commission, SEC) попередив компанії, які беруть участь в первинних пропозиціях монет (ICO), пам`ятати про свої зобов`язання щодо фінансової звітності, пише Coindesk, констатує «ЛігаБізнесІнформ».

"Учасники ініціатив з первинного розміщення монет, повинні враховувати обов`язкові інструкції з бухгалтерського обліку, розкриття і звітності, засновані на характері їхньої участі", - сказав Уеслі Брикер.

У липневій заяві SEC з цього питання йшлося про те, що федеральні закони про цінні папери можуть застосовуватися до деяких ICO. При тому емітенти повинні враховувати ряд норм фінансової звітності.