ГПУ не домоглася арешту нерухомості "приватівців"

Все про економіку та фінанси

17 серпня Печерський райсуд м. Києва – в рамках кримінального провадження №42014000000001261 щодо 19 млрд грн рефінансування, виданого Нацбанком Приватбанку в 2014 році – відмовився задовольнити клопотання Генпрокуратури про накладання арешту на

- земельні ділянки, що належать ТОВ «Скорзонера», ПАТ «Дніпрометалсервіс»;
- нерухомість, що належить ТОВ «Приватофіс»;
- майно, що належить ТОВ «Перспектива Інветмент»;
- офісне приміщення, яке належить ВАТ «УкрНДІінжпроект»;
- будівлю готелю, що належить ЗАТ «Готель «Жовтневий»;
- адміністративну будівлю, що належить ТОВ «Укрінтерінвест»;
- адміністративну будівлю Тровелко Ходінгз Лімітед;
- ангар, що належить ТОВ «МА «Дніпропетровськ»;
- будинки, що належать ПрАТ «Аеробуд»;
- будівлі, власником яких є ПрАТ «КОБОС»;
- житловий комплекс, що належить на праві власності ТОВ «Жовтневий - 14».

За даними ГПУ, підприємствам, за допомогою яких вчинені кримінальні правопорушення, належать земельні ділянки та інше нерухоме майно. Як зауважувалося, вказані компанії укладали з НБУ іпотечні договори як забезпечення вимог Нацбанку до Приватбанку по кредитам рефінансування №19 від 03.03.2009 (із майбутніми змінами та доповненнями).

«Враховуючи те, що розпорядження зазначеним майном негативно вплине на його збереженість, технічний стан і вартість, з метою відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (забезпечення цивільних позовів) необхідно накласти арешт на дане майно із забороною розпоряджатися ним, відчужувати та користуватись», - констатував представник ГПУ.

Натомість суд зауважив, що оскільки прокурором в клопотанні та в судовому засіданні не обґрунтовано розмір цивільного позову, не зазначено вартість майна, яке належить арештувати з метою забезпечення цивільного позову, слідчий суддя приходить до висновку про відсутність підстав для задоволення клопотання.

Раніше генпрокурор Юрій Луценко заявляв, що правоохоронні органи розслідують кілька справ щодо Приватбанку та в рамках однієї з них було накладено арешт на понад 700 об’єктів ТОВ «Приватофіс».

Прес-служба Приватбанку в коментарі для Finbalance повідомляла, що погашені ним у 1-му півріччі 5,3 млрд грн кредитів рефінансування (у результаті чого борг перед НБУ зменшився до 12,7 млрд грн) – це позики, які залучалися в Нацбанку ще до націоналізації.

«Приватбанк проводив погашення рефінансування у першому півріччі за рахунок монетизації ОВДП 12.01.2017 на суму 1.4 млрд грн, а також за рахунок коштів, залучених на ринку ресурсів та власних коштів. Стягнення на предмет застави з боку НБУ не проводилось.

Формально відбулося скорочення зобов’язань І. Коломойського [за порукою, наданою для НБУ по рефінансуванню, - ред.], але лише за тими угодами, за якими заставою за зазначеними кредитами був портфель карткових кредитів клієнтів Приватбанку (за виключенням пов’язаних осіб, та клієнтів, що мешкають у зоні проведення АТО), тобто зобов’язання самого банку.

Порука І. Коломойського на момент націоналізації і наразі покриває 100% зобов`язань Приватбанку перед НБУ», - констатували в Приватбанку.

У банку підкреслювали, що заставна вартість активів, внесених у заставу НБУ, за оцінкою департаменту управління ризиками НБУ на 01.04.2017, складала 21,9 млрд грн, що "повністю, а також з урахуванням коригуючих коефіцієнтів, покриває зобов’язання Приватбанку" (цитата).