«Газпром» за власною ініціативою почав поставки газу бойовикам, а його оплату хоче повісити на «Нафтогаз»

Все про економіку та фінанси

«Газпром» за власною ініціативою почав поставки газу бойовикам, а його оплату хоче повісити на «Нафтогаз». Це випливає із заяви російської компанії. 

Глава «Газпрому» Олексій Міллер повідомив, що Росія збільшила поставки газу на Донбас, говориться в прес-релізі компанії, що надійшов в російське агентство «РБК».

Міллер уточнив, що з 16:00 мск четверга «Газпром» постачає газ в Донбас в обсязі 12 млн куб. м через газовимірювальні з танции «Прохорівка» і «Платово» в Ростовській області.

Як запевнив РБК офіційний представник «Газпрому» Сергій Купріянов, газ для потреб сходу України поставляється в рамках контракту «Газпрому» з «Нафтогазом України». «Україна кожну добу виставляє свою заявку на споживання газу, обсяг якого може змінюватися. Вчора він склав 30 млн куб. м, а сьогодні - 42 млн куб. м, 12 млн куб. м з яких піде через «Прохоровку» і «Платово» у бік сходу України», - пояснив Купріянов.

Бойовики оголосили про припинення поставок газу з України у четвер, 19 лютого. За їх словами, газ був відключений без попередження.

Прем`єр-міністр Росії Дмитро Медведєв доручив Міненерго разом з «Газпромом» підготувати пропозиції про надання гуманітарної допомоги у вигляді поставок газу для потреб регіонів Донбасу.

«Нафтогаз України» пояснив відключення газопостачання деяких районів Луганської та Донецької областей критичним пошкодженням інфраструктури в результаті бойових дій. Компанія заявила, що газотранспортна інфраструктура отримала численні ушкодження через обстріли і підриви. «З 18 лютого припинилися поставки природного газу в зону проведення АТО. Відновлення постачань газу поки неможливо через продовження активних бойових дій в даному регіоні», - йдеться в заяві компанії.

У вівторок, 17 лютого, в розпал штурму бойовиками Дебальцевського плацдарму «Укртрансгаз» повідомив про пошкодження в ході бойових дій магістрального газопроводу Новопсков - Краматорськ, який знаходиться в Донецькій області. В результаті компанія зупинила подачу газу на п`ять газорозподільних станцій. Українські газовики повідомили, що ремонтні роботи з відновлення інфраструктури стануть можливі, після того як співробітники підприємств отримають можливість дістатися до пошкоджених місць без ризику для життя.

«Прем`єр-міністр» «ЛНР» Ципкалов розповів, що переговори з Росією про постачання газу ще йдуть. Голова «народної ради» «ДНР» Андрій Пургин підтвердив, що домовленості про постачання російського газу в ДНР до 17:00 мск ще не досягнуті. «Поки висимо. Немає домовленості про постачання російського (газу)», - цитує Пургіна РИА Новости. Він також звинуватив українську владу у навмисному відключення газу. «Це давно підготовлена провокація, щоб в один момент перекрити мережі не тільки високого, але і низького тиску», - додав Пургін.