Газпром хоче від Нафтогазу 212 млн дол. за газу для окупованої частини Донбасу

Все про економіку та фінанси

Глава «Газпрому» Олексій Міллер заявив, що заборгованість "Нафтогазу" перед "Газпромом" за постачання газу на Донбас на сьогодні становить 212 млн дол, які українська компанія відмовляється платити. При цьому, за його словами, "Нафтогаз" просив "Газпром" не поставляти газ на схід України, а на пропозицію укласти контракт з трейдером не відповів. Про це пише РИА Новости.

"На сьогоднішній день "Газпромом" в «ЛНР» і «ДНР» поставлено 704 мільйони кубометрів газу Заборгованість НАК «Нафтогаз України» на сьогоднішній день становить 212 мільйонів доларів за постачання в ці регіони", - сказав Міллер на прес-конференції в п`ятницю. "Газпром" почав прямі поставки газу на південний схід України в лютому цього року, після того як "Нафтогаз" припинив постачати туди газ, мотивуючи це тим, що газопроводи зруйновані через бойових дій.

"Ми з вами знаємо, що у "Газпрому" є тільки один контракт на поставку газу в Україну - це контракт з НАК «Нафтогаз України». «Нафтогаз» звернувся до нас з дуже своєрідною проханням - вони сказали якийсь час тому не постачати. газ на схід. Це по-перше. По-друге, вони сказали, що вони оплачувати ці поставки не будуть", - зазначив Міллер.

За його словами, "Газпром" пропонував укласти контракт на постачання газу в Донбас з трейдером, але "Нафтогаз" не дає відповіді, при цьому сам як і раніше не поставляє туди газ.

"Якщо ви говорите про те, що ми не повинні постачати газ на цю територію, то, можливо, тоді ви погодитеся з тим, щоб строго відповідно до українського законодавства контракт уклала якась компанія-трейдер?" - виклав Міллер пропозиції "Газпрому".

«На сьогоднішній день "Нафтогаз України" не дає відповіді щодо того, чому не оплачуються поставки газу на територію України; сам не постачає на цю територію газ; нам не рекомендує поставляти і не дає ніякої відповіді щодо того, чи може якась компанія-трейдер укласти з нами прямий контракт для укладення контракту з української законодавства для постачання газу в ці регіони», - підсумував глава «Газпрому».