ГПУ вилучить в "Ернст енд Янг" звіт щодо Приватбанку

Все про економіку та фінанси

31 травня Печерський райсуд м. Києва – в рамках кримінального провадження №42014000000001261 щодо інсайдерського кредитування в Приватбанку – задовольнив клопотання слідчих Генпрокуратури й надав тимчасовий доступ до речей та документів ТОВ «Ернст енд Янг Аудиторські посуги», які становлять банківську таємницю та стосуються Приватбанку. Зокрема, суд дозволив провести виїмку «Звіту про статус проведення аналізу фінансово-господарської діяльності Банку» (щодо Приватбанку) та додатків до нього.

Згідно з судовими матеріалами, у 2016 році ТОВ «Ернст енд Янг Аудиторські Послуги» проведело аналіз фінансово-господарської діяльності Приватбанку. 15.05.2017 Генпрокуратура звернулася із запитом до аудиторської компанії щодо надання копій відповідних документів. Однак 18.05.2017 ТОВ «Ернст енд Янг Аудиторські Послуги», посилаючись на ч. 4 ст. 61 Закону України «Про банки і банківську діяльність», повідомило, що звіт, про який йдеться у запиті ГПУ, містить відомості, які становлять банківську таємницю та не може бути наданий.

«Відомості, що містяться в зазначених вище документах та інформації, буде використано як докази незаконного заволодіння та розтрати службовими особами ПАТ КБ «Приватбанк» коштів Національного банку України. Іншим способом довести ці обставини неможливо, оскільки дані відомості знаходяться лише в даному банку. Зазначені вище документи та інформація ПАТ КБ «Приватбанк» підлягають вилученню, оскільки вони містять відомості, що можуть бути використано як доказ незаконної розтрати коштів Національного банку України», - обґрунтовували своє клопотання слідчі ГПУ, яке суд, як зазначалося, задовольнив.

Про кримінальні провадження щодо інсайдерського кредитування в Приватбанку читайте тут.

Про сумнівну реструктуризацію інсайдерських кредитів у портфелі Приватбанку перед його націоналізацією читайте тут і тут.

Нагадаєм, на докапіталізацію Приватбанку держава вже витратила 116,8 млрд грн (за рахунок випуску держоблігацій – тобто через нарощування держборгу). Як зазначали в НБУ, діра в капіталі банку виникла, передусім, через величезні обсяги інсайдерського кредитування (тобто через позики, видані Приватбанком для структур, пов’язаних із екс-власниками).

За інформацією екс-заступника міністра фінансів Ігоря Уманського, компанія EY за підсумками аудиту Приватбанку оцінила його потребу в докапіталізації на 57 млрд грн, водночас, як запевняє екс-урядовець, наглядова рада націоналізованого банку затвердила потребу в докапіталізації на 38,9 млрд грн.