ГПУ та поліція провели нові обшуки в справі Клименка

14.07.2017, 09:00

Заступник генпрокурора – головний військовий прокурор Анатолій Матіос та міністр внутрішніх справ Арсен Аваков під час брифінгу повідомили про «другу хвилю» реалізації у справі екс-податківців часів Януковича-Клименка, йдеться в заяві ГПУ.

За інформацією А. Матіоса, впродовж 2011-2013 років екс-міністр доходів і зборів О. Клименко створив ряд офшорних компаній, кінцевим власником яких був його батько.

«Вкрадені через злочинні схеми з податкових майданчиків державні кошти в сумі понад 788 млн доларів були легалізовані О. Клименком та його співучасниками в європейських банках та перераховані на рахунки групи компаній «Юнісон», медіа-холдинга «Вести» та двох компаній з управління активами, власниками яких була родина О. Клименка та які обслуговували «сім’ю» В. Януковича», - констатують в ГПУ.

«Група компаній «Юнісон» на заведені з офшорів гроші купила 78 елітних квартир у Києві, Одесі та Донецьку, 28 офісних приміщень, 5 будинків, 41 паркомісце, 11 земельних ділянок у найелітніших районах Києва і області, Одесі та Донецьку, 23 елітних автомобіля починаючи від Бентлі, 3 поверхи ТРЦ "Гулівер" і 1 тис. залізничних вагонів, які до сьогодні приносили дохід Клименку і були основним джерелом фінансування медіахолдингу «Вести», - зазначив А. Матіос та додав, що для захисту награбованого була створена охоронна фірма «СКІФ» з числа колишніх правоохоронців.

Головний військовий прокурор поінформував про 151 обшук в приміщеннях, які, за його інформацією, належать екс-міністру О. Клименку, у тому числі в офісному центрі «Гулівер» у місті Києві, декілька поверхів якого є власністю екс-міністра та членів його родини.

«За результатами обшуків будуть прийняті процесуальні рішення про затримання кола осіб, які активно до сьогоднішнього дня обслуговують інтереси Клименка і продовжують легалізовувати вкрадені у українського народу кошти», - повідомив Анатолій Матіос.

Також він нагадав, по цій справі вже оголошені підозри 56 екс-податківцям, частина із яких знаходиться в міжнародному розшуку.

Як пише «Українська правда», екс-міністр доходів і зборів Олександр Клименко на своїй сторінці в Facebook заявив, що українські правоохоронці проводять обшуки, які не мають до нього ніякого відношення.

"Відкрив інтернет і був здивований, дізнавшись що у мене проходять обшуки. Товариші Аваков і Матіос, змушений вас засмутити, у мене обшуків немає", - пише Клименко.

"Єдине, що можу сказати, це замість військової прокуратури і національної поліції принести вибачення тим людям і підприємствам, які постраждали внаслідок непрофесіоналізму і політичного підґрунтя сьогоднішніх обшуків", - заявляє екс-міністр.

На його думку, "під виглядом боротьби з Клименком влада займається банальним бандитизмом".