ГПУ: суд зобов’язав банк Тігіпка повернути кошти, стягнені з "УЗ" за борги "Донецької залізниці"

Все про економіку та фінанси

Генпрокуратура заявила, що в 2017 році здійснила вступ в судову справу за позовом ПАТ «ТАСкомбанк» до ДП «Донецька залізниця» та ПАТ «Українська залізниця» про стягнення коштів, пише “БізнесЦензор”.

“За результатами перегляду справи з урахуванням позиції прокурора Верховним Судом України скасовано рішення господарського суду м. Києва, залишене без змін судом апеляційної інстанції, про задоволення позову та стягнення з ПАТ «Укрзалізниця» як правонаступника державного підприємства боргу у сумі 5,3 млн доларів США (134,4 млн грн) за кредитним договором, укладеним між ПАТ «ТАСкомбанк» та ДП «Донецька залізниця».

Прокурор при новому розгляді справи судом першої інстанції довів необґрунтованість позовних вимог та відсутність правових підстав для стягнення заборгованості з ПАТ «Укрзалізниця» за кредитними зобов’язаннями підприємства, розташованого на непідконтрольній Україні території.

Погодившись з доводами прокурора, господарський суд м. Києва 20.09.2018 відмовив у задоволенні позовних вимог у повному обсязі.

Також судом застосовано поворот виконання рішення суду і зобов’язано позивача повернути отримані кошти”, - йдеться в повідомленні ГПУ.

Про боргові вимоги банків з російським держкапіталом до "Укрзалізниці" та "Донецької залізниці" читайте тут.