ГПУ: майнинговий проект MoneyTechnology має ознаки фінансової піраміди

Все про економіку та фінанси

Відповідно до ухвали Печерського райсуду м. Києва від 03 жовтня, слідчі Генпрокуратури здійснюють досудове розслідування в кримінальному провадженні №42017000000002197.

За даними слідства, двоє громадян Росії за сприяння службових осіб ДФС України створили проект MoneyTechnology, в рамках якого займаються залученням від іноземних громадян грошових коштів на придбання комп`ютерного обладнання з метою створення "промислових майнінгових ферм", які, як стверджується, будуть займатися видобутком різних криптовалют і отримувати доходи від їх продажу та зростання курсу.

Як вважають в Генпрокуратурі, цей механізм має ознаки фінансових пірамід, оскільки «на початковій стадії, для позитивного засвоєння інвесторами можливості отримання значних дивідендів у майбутньому проводяться семінари, вебінари та масові рекламні кампанії в Інтернеті, де шляхом маніпуляцій та обіцянок вводять людей в оману щодо можливого отримання коштів» (цитата з ухвали суду).

Як зауважується в документі, юридичних осіб або банківських рахунків проект MoneyTechnology не має, всі грошові кошти необхідно перераховувати на банківські картки особисто одного з організаторів або віддавати готівкою. При цьому в обмін на грошові кошти вкладник отримує «крипто-акції» - «маркери», які обмінюються на певну кількість віртуальних монет відповідної криптовалюта за номінальною початкової вартості.

«На зібрані таким чином кошти на початковому етапі закуплено комп`ютерне обладнання для «ферм», з метою досягнення позитивного сприйняття інвесторами проекту «MoneyTechnology» і подальшого залучення додаткових інвесторів.

Прибутковість інвестицій організатори схеми декларують на рівні 20% на місяць, зростання вартості «токенов» - на 60% в рік. Додаткові бонуси будуть отримувати ті, хто вклав мінімум 1000 доларів США і залучить інших вкладників (10% від суми «токенів», які набуває залучена особа) - принцип розвитку, аналогічний звичайній «фінансовій піраміді», - йдеться в ухвалі суду від 03.10.2017.

P.S.

10 листопада Генпрокуратура в офіційній заяві повідомила, що її Департамент з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки за оперативного супроводження Департаменту внутрішньої безпеки Нацполіції проводить досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом заволодіння грошовими коштами потерпілих у великих розмірах за ч. 4 ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України.

«Встановлено, що громадяни України, діючи за попередньою змовою, групою осіб організували на території України злочинну схему, спрямовану на заволодіння грошовими коштами фізичних осіб, шляхом обману та зловживання довірою, в особливо великих розмірах, під виглядом впровадження криптовалюти.

Наразі організатору злочинної схеми повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України. Прокуратура звертатиметься до суду з клопотанням про обрання йому запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Як повідомлялось раніше, вказаними особами був штучно створений комерційний проект щодо впровадження в Україні криптовалюти у вигляді «SwisCoin».

З метою залучення фізичних осіб як інвесторів указаного проекту зловмисниками у мережі Інтернет та в ході зустрічей було розповсюджено неправдиву інформацію про отримання надприбутків у разі передачі інвесторами готівкових коштів при купівлі «SwisCoin».

Насправді ж, отримані в інвесторів готівкові кошти не використовувались для їх цільового призначення щодо впровадження криптовалюти, а лише розподілялись між членами злочинного угрупування та привласнювались ними.

На даний час досудове розслідування триває, вживається комплекс необхідний слідчих та процесуальних дій з метою встановлення всіх фактичних обставин вчинення кримінальних правопорушень та притягнення кожної винної особи до кримінальної відповідальності.

Довідково: за скоєне кримінальне правопорушення вказаним особам загрожує покарання у вигляді позбавлення волі строком до 12 років з конфіскацією майна», - йдеться в повідомленні ГПУ.