ГПУ розпочала кримінальне провадження щодо службових осіб «Укрнафти» та УМВБ

Все про економіку та фінанси

Генпрокуратура розпочала кримінальне провадження стосовно службових осіб ПАТ «Укрнафта», які вчинили кримінальне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу (зловживання владою або службовим становищем, якщо воно спричинило тяжкі наслідки) та службових осіб ПрАТ «Українська міжбанківська валютна біржа» за ч. 2 ст. 364-1 Кримінального кодексу (зловживання повноваженнями службовою особою юридичної особи приватного права незалежно від організаційно-правової форми, якщо воно спричинило тяжкі наслідки). Про це заявив речник Генеральної прокуратури Юрій Бойченко.

Як було зазначено, в ході перевірки дотримання вимог законодавства під час організації та проведення у липні цього року аукціону з продажу нафти сирої та газового конденсату прокурорами відділу захисту фінансово-економічних інтересів держави встановлено факт незаконного зменшення ціни продажу продукції.

Зокрема, за даними прокуратури, службові особи ПАТ «Укрнафта» та ПрАТ «Українська міжбанківська валютна біржа» всупереч законодавству організували та здійснили реалізацію майже 314 тис тонн нафти сирої та газового конденсату за стартовою ціною без урахування ПДВ, внаслідок чого ПАТ «Укрнафта» недоотримало понад 640 млн грн.

За результатами проведених перевірок Генеральною прокуратурою до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесені відомості про вчинення службовими особами ПАТ «Укрнафта» та ПрАТ «Українська міжбанківська валютна біржа» вказаних кримінальних правопорушень. Триває досудове розслідування.