ГПУ підозрює екс-главу МВС Захарченка у відмиванні 10 млрд грн через Смартбанк

Все про економіку та фінанси

Колишній міністр внутрішніх справ України Віталій Захарченко та його найближче оточення підозрюються у відмиванні 10,345 млрд грн через Смартбанк. Про це повідомляється у рішенні Печерського районного суду м. Києва, яким дозволено слідчому управлінню спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України отримати доступ у Національному банку України (НБУ) до документів, що стосуються Смартбанку, необхідних для розслідування кримінального провадження, пише "Інтерфакс-Україна".

Управління спеціальних розслідувань Генпрокуратури здійснює досудове розслідування за фактами злочинної діяльності В. Захарченко та його найближчого оточення за ч. 5 ст. 27 (види співучасників), ч. 5 ст. 368 (хабарництво), ч. 3 ст. 209 (відмивання грошей, одержаних злочинним шляхом), ч. 1 ст. 205 (фіктивне підприємництво), ч. 3 ст. 212 (ухилення від сплати податків) Кримінального кодексу.

Як зазначає Генпрокуратура, у слідства є достатньо підстав вважати, що Смартбанк було створено для прикриття незаконної діяльності, пов`язаної із забезпеченням і здійсненням фінансових операцій, спрямованих на надання підприємствам реального сектора економіки незаконних послуг із формування технічного податкового кредиту з ПДВ, тобто ухилення від сплати податків, мінімізації доходів, незаконної конвертації безготівкових грошових коштів у готівку, а також для здійснення фінансових операцій, спрямованих на легалізацію грошових коштів і майна, отриманого В.Захарченком і його оточенням злочинним шляхом.

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб 25 травня 2016 року ввів тимчасову адміністрацію до Смартбанку, який було віднесено до категорії неплатоспроможних на підставі непрозорості структури власності.