ГПУ перевіряє, чи Данилюк і його команда причетні до злочинів Януковича

Все про економіку та фінанси

Згідно з ухвалою Шевченківського райсуду м. Києва від 27 жовтня, Генпрокуратура в рамках кримінального провадження №42014000000000029 перевіряє версію щодо можливої причетності в 2010-2014 роках до злочинів, вчинених Януковичем та його оточенням, у т.ч. посадових осіб Координаційного центру з упровадження економічних реформ (консультативно-дорадчий орган при Президенті), які після Євромайдану заснували Благодійну організацію «Центр Реформ» та «Благодійний фонд «Центр вільної економіки імені Кахі Бендукідзе», йдеться в документі.

«Керівник Координаційного центру підпорядковувався Президентові України, Комітету з економічних реформ, Керуючій раді Комітету з економічних реформ», - окремо зауважується в ухвалі суду.

Нагадаємо, чинний міністр фінансів Олександр Данилюк у 2010-2015 роках очолював Координаційний центр з впровадження економічних реформ при Адміністрації Президента. У цей же період у Координаційному центрі реформ працювали нинішні заступники міністра фінансів Сергій Марченко та Юрій Буца, держсекретар Мінфіна Євген Капінус.

За даними держреєстру, О. Данилюк, Ю. Буца, Є. Капінус є засновниками згаданого «Центру реформ». Крім того, О. Данилюк офіційно входить у число засновників «Центру вільної економіки імені Кахі Бендукідзе» (у т.ч. разом з Міхеілом Саакашвілі).

В ухвалі Соснівського райсуду м. Черкаси від 25.09.2017 щодо вказаного кримінального провадження №42014000000000029 уточнювалося, що учасники злочинної організації Януковича – «з метою здійснення додаткового контролю за фінансовими потоками та аналізу діяльності державних установ та підприємств» в різних галузях економіки – створювали «численні дорадчі органи, в тому числі і при Адміністрації Президента України».

Шевченківський райсуд м. Києва ухвалою від 27.10.2017 надав слідчим ГПУ дозвіл на тимчасовий доступ до документів ОТП Банку щодо рахунків Благодійного фонду «Центр вільної економіки імені Кахі Бендукідзе», а Соснівський райсуд м. Черкаси ухвалою від 25.09.2017 – до документів Укрсоцбанку щодо рахунків Благодійної організації «Центр Реформ»

«Учасниками злочинної організації [Януковича та його оточення] протягом січня 2010 - лютого 2014 вчинювались злочини щодо незаконного заволодіння грошовими коштами у різних галузях економіки, а саме: у банківській сфері, у сфері паливно-енергетичного комплексу, під час випуску та купівлі-продажу облігацій внутрішньої державної позики та інше. Загальна сума збитків завданих діяльністю злочинної організації складає понад 18 млрд грн»,- констатується в судових матеріалах щодо кримінального провадження №42014000000000029.

Контекст

У липні з судових матеріалів стало відомо, що ГПУ підозрює міністра фінансів Олександра Данилюка в ухиленні від сплати податків. Відповідне кримінальне провадження зареєстроване 04.07.2017. Тоді Печерський райсуд м. Києва доручив співробітникам ДФС провести перевірку глави Мінфіну на предмет дотримання вимог податкового та валютного законодавства за період з 1998 до 2016 року.

За даними ГПУ, О. Данилюк, очолюючи в 2010-2014 роках Координаційний центр з впровадження економічних реформ при Адміністрації Президента Віктора Януковича, придбав житловий будинок площею 290 кв. м вартістю 2 млн гривень, а також автомобіль BMW Х5. Крім того, як зазначалося, в 2014 році О. Данилюк зробив внесок в розмірі 519,6 тис грн на рахунок в Укрсоцбанку. Разом з тим, згідно з податковою інформацією про доходи, за 2010-2014 роки Данилюк отримав дохід на суму 556,1 тис грн.

У вересні О. Данилюк заявив журналістам, що ГПУ закрила карне провадження щодо нього.

Разом з тим, на днях міністр фінансів повідомив, що податківці відновили перевірку – «незважаючи на закриття справи ГПУ та на невідповідність цих дій нормам Податкового кодексу про обмеження на строк проведення перевірок». «Головне, її відновили відразу після того, як я оприлюднив інформацію щодо зловживань в ДФС Києва на сотні мільйонів гривень та поставив завдання керівнику ДФС забезпечити проведення розслідування та відсторонити причетних», - зазначив урядовець.

P.S.

Нагадаємо, що Президент Петро Порошенко з березня по грудень 2012 року був міністром економічного розвитку й торгівлі.