ГПУ не відкрила провадження щодо керівників НБУ і банку "Фінанси та кредит"

Все про економіку та фінанси

01 лютого Печерський райсуд м. Києва відмовився задовольнити скаргу фізособи на бездіяльність уповноважених осіб Генеральної прокуратури, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання повідомлення про кримінальне правопорушення.

Згідо з ухвалою суду, 16.12.2015 Генпрокуратура отримала заяву від фізособи про вчинення, на її думку, керівництвом ПАТ «Банк «Фінанси та Кредит» та Нацбанком кримінальних правопорушень. Про що саме йдеться, в судовій ухвалі не уточнюється.

Генпрокуратура подала до суду письмові заперечення з посиланням на необґрунтованість доводів скарги та безпідставність її вимог. До відповідних аргументів суд, очевидно, й дослухався.

Як писав Finbalance, 04 грудня Господарський суд м. Києва задовольнив позов ВАТ «Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат» (належить компанії Ferrexpo, яку контролює нардеп Костянтин Жеваго) та зобов’язав банк «Фінанси та кредит» (з 17 грудня – на ліквідації; до цього його теж контролював К. Жеваго) перерахувати 163,5 млн грн. і 2,5 млн дол. на рахунок компанії в Укрсиббанку.

Про розслідування Генпрокуратури щодо виведення рефінансування на 4,1 млрд грн з Дельта Банку читайте тут, а про розслідування Нацполіції щодо виведення 10,4 млрд грн рефінансування з банку "Надра" - тут.