GSE: Україна почала відбір газу з ПСГ

Все про економіку та фінанси

Україна почала відбір газу з підземних сховищ (ПСГ), за останній тиждень запас газу в ПСГ скоротився на 0,06%, йдеться в повідомленні Асоціації європейських операторів ПСГ GSE, пише «Прайм».

Тим не менш, реверсні поставки газу в Україну з Польщі та Словаччини склали за 20 днів жовтня 571,6 млн кубометрів, повідомляє "Укртрансгаз". Це означає, що Україні вже недостатньо власного видобутку та європейського реверсу газу для задоволення внутрішнього попиту, вважає ИТАР-ТАСС.

За два перші тижні жовтня Україна використовувала не більше 20% реверсного газу для закачування в ПСГ.

Поставки по угорському реверсу з початку жовтня не велися. По польському реверсу за 14 днів жовтня було поставлено 39,2 млн кубометрів. Зі Словаччини "Нафтогаз" отримав 359 млн кубометрів. За цей час в ПСГ України було закачано не більше 90 млн кубометрів газу (не більше 20% від загального обсягу реверсу за два тижні жовтня).

Закачування газу в ПСГ зазвичай закінчується в середині жовтня. Зараз в українські сховища закачано 16,7 млрд кубометрів газу при необхідному мінімумі 17 млрд куб м плюс близько 5 млрд куб м буферного газу.