Фондовий ринок США впав на 3%, це найбільші його втрати за 8 місяців

Все про економіку та фінанси

Фондовий ринок США впав у середу, при цьому індекси S&P 500 і Dow понесли максимальні одноденні втрати з 8 лютого, а в центрі розпродажів виявилися акції технологічних компаній на тлі зростання прибутковості американських облігацій, яке змусило інвесторів позбуватися ризикових активів, пише Reuters.

Дохідність довгострокових облігацій Казначейства США в середу продовжила зростання, що спостерігалося в останні тижні, завдяки хорошій економічній статистиці, яка посилила очікування кількох підвищень процентних ставок ФРС в найближчі 12 місяців.

Індекс Nasdaq пережив максимальне одноденне зниження з 24 червня 2016 року, постраждавши через падіння акцій технологічного сектора, які понесли найсильніші одноденні втрати з серпня 2011 року. Індекс S&P 500 завершив торги зниженням на 3,3 відсотка і втратив 4,95 відсотка з моменту досягнення рекордного максимуму закриття 20 вересня.

На момент закриття Нью-Йоркської фондової біржі в середу індекс Dow Jones впав на 3,15 відсотка до 25.598,74 пункту, індекс S&P 500 опустився на 3,29 відсотка до 2.785,68 пункту, індекс Nasdaq Composite впав на 4,08 відсотка, знизившись до 7.422,05 пункту.

Індекс технологічного сектора S&P впав на 4,8 відсотка під тиском акцій Apple Inc, що подешевшали на 4,6 відсотка.

Телекомунікаційний, споживчий, енергетичний і промисловий сектори втратили більше 3 відсотків кожен.

Індекс CBOE Volatility Index, так званий "індекс страху" Уолл-стріт, зріс на 7 пунктів, або приблизно на 44 відсотки, до 22,96 пункту, перевищивши позначку 20 вперше з 11 квітня і досягнувши максимуму закриття з 2 квітня. 

Долар, який зазвичай розглядається як "валюта-притулок" в періоди потрясінь, здивував деяких валютних стратегів в четвер, здавши позиції на тлі найсильнішого падіння ринку акцій США за приблизно вісім місяців.

Індекс долара, який відстежує динаміку американської валюти проти кошика з шести основних конкурентів, знизився на 0,31 відсотка до 95,21 після зростання до 95,79 в попередню сесію.

Інша "валюта-притулок" - японська ієна зміцнилася до 112,13 долара, максимальної позначки з початку жовтня, на тлі неприйняття ризику в зв`язку з попередженням Міжнародного валютного фонду щодо глобального економічного зростання і фінансової стабільності.

Євро в четвер зріс на 0,35 відсотка до 1,1566 після падіння в попередню сесію до позначки 1,1477.

Фунт стерлінгів торгувався поблизу $1,3228, максимальної позначки за тиждень, додавши більше 2 відсотків до долара за останні п`ять торгових сесій.

«Я думаю, ФРС зійшла з розуму», - прокоментував журналістам падіння американських індексів президент США Дональд Трамп. Пізніше він додав, що не вважає причиною падіння індексів торгову війну з Китаєм.