Фонд гарантування вкладів хоче стягнути з агрокомпанії Новинського понад 220 млн грн.

Все про економіку та фінанси

Згідно з матеріалами держреєстру судових рішень, господарський суд Черкаської області розглядає позов банку «Форум» (власне, уповноваженого Фонду гарантування вкладів фізосіб на ліквідацію цієї фінустанови) до ТОВ "Росьагропродукт" про стягнення заборгованості по кредиту на понад 220 млн грн.

Серед засновників цієї компанії – ТОВ «Верес Фуд», що входить до групи компаній «Верес» (відомий виробник плодоовочевої консервації), яка контролюється «Смарт-Холдингом» українсько-російського бізнесмена, нардепа В. Новинського. Який, як відомо, також контролював сам банк «Форум», рішення про ліквідацію якого ухвалив НБУ.

Додамо, що «Росьагропродукт» - не єдине підприємство зі сфери впливу Новинського, з яким ФГВФО судиться для повернення виданих «Форумом» кредитів.

Зокрема, Фонд через господарський суд м. Києва намагається стягнути з ТОВ «Юджин» 16,18 млн дол. Нагадаємо, ця компанія мала будувати торгово-розважальний центр перед «Олімпійським» на Троїцький площі в Києві. Однак після отримання столицею права на проведення фінальної частини Євро-2012 влада наполягла на демонтажі будівництва.

Як повідомляло агентство «РБК-Україна», Печерський районний суд м. Києва рішенням від 23 липня заарештував активи Новинського на 4,466 млрд грн. у рамках позову ФГВФО (очевидно, йшлося про цю ухвалу).