ФГВФО судиться за 1,4 млрд грн з компаніями, не чужими Медведєву

10.05.2016, 17:00

Господарський суд м. Києва розглядає позов ліквідатора банку «Фінанси та кредит» (раніше цю фінустанову контролював К. Жеваго) до ТОВ "Група "Український Стандарт", ТОВ "Компанія "Еко-Буд Сервіс" і ТОВ "Конті Інвест" щодо стягнення 1,416 млрд грн. Відповідне провадження по справі було порушене 08 квітня. Судове засідання призначене на 19 травня.

За даними держреєстру, до числа засновників і ТОВ «Група «Український Стандарт», і ТОВ «Конті Інвест» входить, зокрема, ТОВ «КУА «Сіті Кепітал».

Неофіційно цю структуру пов’язують, зокрема, з Віктором Поліщуком – власником/співвласником торгової мережі «Ельдорадо», «Технополіс», ТРЦ «Гуллівер» (Gulliver), банку «Михайлівський» (через ТОВ «Екосіпан», яке, до речі, мало намір придбати в Олександра Януковича «Всеукраїнський банк розвитку», який зараз на ліквідації). За неофіційними даними, його дружина – племінниця дружини російського прем’єра Медведєва.

В офіційному переліку учасників (засновників) ТОВ «КУА «Сіті Кепітал» В. Поліщук не фігурує. Водночас показовими можуть бути такі факти.

По-перше, згідно з держреєстром, на 31.12.2014 до числа засновників ТОВ «Екосіпан», крім Віктора Поліщука й входила в т.ч. Шевченко Анна Ігорівна. Крім того, ця особа на вказану дату також була одним з учасників (засновників) ТОВ «КУА «Сіті Кепітал».

По-друге, в ТРЦ «Гуллівер» (м. Київ, вул. Спортивна площа, 1-а) зареєстроване ТОВ «Гулівер Холл». Наразі серед його засновників значиться, зокрема, Декет Марина Іванівна. На 31.12.2014 вона фігурувала і в групі учасників ТОВ «КУА «Сіті Кепітал». Водночас на 31.12.2014 серед засновників ТОВ «Гулівер Холл» були ще й Кендзьора Володимир Ігорович і Трощенко Ірина Олександрівна, які сьогодні – серед учасників ТОВ «КУА «Сіті Кепітал».

Ще такий блок.

Серед засновників згаданого ТОВ «Група «Український стандарт» фігурує також Веселов Сергій Олегович. У 2012 році та 2013 році він зайняв 57-е та 53-е місце в рейтингах найзаможніших українців за версією журналів Forbes і Корреспондент. Як писали ці видання, на початку бізнес-шляху С. Веселов здавав в оренду літак Іл-86, який був придбаний спільно з майбутнім міністром ЖКГ Олексієм Кучеренком; у 1990-х торгував газом як один з молодших компаньйонів І. Бакая; був партнером К. Жеваго по Полтавському ГЗК та АвтоКрАЗу; мав (і має?) частку в «Гулівері».

До речі, серед засновників ТОВ «Група «Український стандарт» є і ТОВ «Трипільське підприємство «Пролетарська правда», кінцевий бенефіціар якого Кучеренко Андрій Юрійович. Особа з таким ім’ям була помічником згаданого Олексія Кучеренка – в часи його нардепства.

P.S. За неофіційними даними газети «Дзеркало тижня. Україна», Ощадбанк на пільгових умовах нібито реструктуризував кредити на суму близько 20 млрд грн. для компаній, нібито пов’язаних з В. Поліщуком і групою бізнесменів, яких він представляє. Глава правління Ощадбанку Андрій Пишний цю інформацію журналістам і не підтвердив, і не спростував, посилаючись на банківську таємницю.

Про фінансовий стан згаданого вище банку «Михайлівський» читайте тут.

Збиток банку "Фінанси та кредит" у І кварталі 2016 року склав 9,54 млрд грн, а за підсумками 2015 року - 21,05 млрд грн (у 2014 році - 215,7 млн грн).

За даними Фонду гарантування, станом на 01 квітня вкладникам банку "Фінанси та кредит" було виплачено 9,74 млрд грн, або 93,2% суми, яка підлягає виплаті в межах гарантійної суми. Як анонсували у Фонді, виплати вкладникам "Фінанси та кредит" мають відновитися в першій половині травня.

Як відомо, з огляду на нестачу власних надходжень у Фонду гарантування, він здійснює виплати вкладникам банків-банкрутів, передусім, за рахунок емісійних коштів НБУ, який надає позики Фонду та монетизовує держоблігації, випущені для Фонду Мінфіном. Що в свою чергу тисне на ціни (розкручує інфляції) та курс (провокує девальвацію).

Finbalance