Фонд гарантування не зміг відсудити майже 600 млн грн у Хмельницького та Іванова

Все про економіку та фінанси

24 лютого Вищий госпсуд відмовив ліквідатору «Дельта Банку» в задоволенні касаційної скарги ліквідатора «Дельта Банку» на рішення Госпсуду м. Києва від 13.10.2015 та постанову Київського апеляційного госпсуду від 08.12.2015, якими ліквідатору «Дельта Банку» було відмовлено в позові до ТОВ «Кримська девелоперська компанія» щодо стягнення 305,4 млн грн.

У постанові ВГСУ констатується, що суди нижчих інстанцій дійшли правомірного висновку про відсутність підстав для стягнення заборгованості за кредитним договором №К-2010395 від 26.04.2012, оскільки вона була сплачена поручителями відповідно до договорів поруки. Крім того, було взято до уваги, що позивач та відповідач за взаємною згодою достроково розірвали кредитний договір з 30.12.2014.

«Крім того, колегія суддів суду касаційної інстанції вважає, що судами першої та апеляційної інстанцій обґрунтовано відхилено посилання позивача на нікчемність договорів поруки в силу положень ст. 38 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб"», - зауважується в документі.

Нагадаємо, як писав Finbalance, 23 грудня Вищий господарський суд відмовив ліквідатору «Дельта Банку» в задоволенні касаційної скарги та залишив без змін постанову Київського апеляційного господарського суду від 22.10.2015 та рішення Госпсуд м. Києва від 24.09.2015, якими ліквідатору "Дельта Банку" відмовлено в позові про стягнення 286,4 млн грн. з ТОВ «Кримська девелоперська компанії» (підставою для боргових претензій називався кредитний договір від 24.06.14).

Зауважимо, що «Кримську девелоперську компанію» пов’язують з «Київською інвестиційною групою» В. Хмельницького та А. Іванова. Компанія була девелопером ТРЦ «Меганом» у Сімферополі. У серпні-2014 В. Хмельницький повідомляв, що ТРЦ «Меганом» був виставлений на продаж.

За даними Фонду гарантування, на 01 лютого вкладники Дельта Банку в межах гарантійної суми отримали відшкодування на 15,39 млрд грн, або 95,9% суми, перерахованої для виплати.

Як відомо, з огляду на нестачу власних надходжень у Фонду гарантування, він здійснює виплати вкладникам банків-банкрутів, передусім, за рахунок емісійних коштів НБУ, який надає позики Фонду та монетизовує держоблігації, випущені для Фонду Мінфіном. Що в свою чергу тисне на ціни (розкручує інфляції) та курс (провокує девальвацію). 

P.S. Нещодавно в НБУ повідомляли, що звернулися до суду, щоб стягнути 766,85 млн грн. з М. Лагуна як власника істотної участі в Дельта Банку  як поручителя по зобов`язанням фінустанови перед Нацбанком (по кредитам рефінансування).

Про підозри Генпрокуратури щодо співучасті посадових осіб НБУ у виведенні 535 млн дол. з «Дельта Банку» читайте тут. А про те, як Нацбанк не помітив сумнівні операції з активами «Дельти» на 20 млрд грн, – тут.

Про погрози глави НБУ через публікації щодо депозитів її родичів у «Дельта Банку» див. тут.

Чи зможе НБУ, як анонсував, повернути в 2016 році 4,4 млрд грн. рефінансування, які були видані для «Дельта Банку», читайте тут.

Про кримінальне провадження щодо сумнівних операцій «Дельта Банку», в якому фігурує компанія Cargill див. тут. Коментарі Cargill щодо звинувачень на її адресу від Фонду гарантування – тут.

Про судову тяганину Фонду гарантування з Ощадбанком та компанією «Фокстрот» за активи «Дельта Банку» читайте тут і тут.

Про спроби ліквідатора «Дельта Банку» відсудити близько 2 млрд грн. у структур, пов’язаних з агрохолдингами ТАКО та Інсеко див. тут.

Finbalance