ФГВФО не зміг продати борги Жеваго на 11,5 млрд грн з дисконтом 80%

Все про економіку та фінанси

02 липня Фонд гарантування провів три "голландських" аукціони з продажу прав вимоги банку "Фінанси та кредит" за кредитними договорами з юрособами на 11,5 млрд грн (йдеться про лоти F07GL18912, F07GL24434, F07GL24436). 

Попри те, що ціна на відповідні активи знижувалася на 80% порівняно зі стартовою (яка відповідала сумі заборгованості позичальників банку), покупців не знайшлося.

Як писав Finbalance, вказані лоти включали заборгованість ПрАТ “Білоцерківська теплоелектроцентраль”, підприємств з групи “Росава”, ТОВ «Восток-Руда», ПАТ “Стахановський вагонобудівний завод” та інших структур, які пов`язані з Костянтином Жеваго (був основним акціонером банку “Фінанси та кредит”).

Нагадаємо, в кінці травня мав відбутися “голландський” аукціон з продажу Фондом гарантування боргів групи “АвтоКрАЗ” перед банком “Фінанси та кредит” на 3,5 млрд грн. Проте виконавча дирекція ФГВФО зняла з торгів відповідний лот - у зв’язку з отриманням листа від секретаря РНБО щодо відтермінування продажу прав вимоги за кредитними договорами, у забезпеченні за якими є акції ПАТ "Мотор Січ" (про “китайський” конфлікт довкола акцій цього підприємства - тут).

У кінці квітня Фонд гарантування скасував рішення з продажу боргів структур К. Жеваго перед банком “Фінанси та кредит” на 656 млн грн з дисконтом 77% для структури, близької до оточення цього нардепа-бізнесмена. У заставі по цим кредитам - у т.ч. офісний центр площею 3115 кв. м. за адресою м. Київ, бульвар Т. Шевченка.

У середині квітня ФГВФО безуспішно намагався продати з дисконтом 80% кредити банку “Фінанси та кредит” на 11 млрд грн. Серед боржників - структури, не чужі не лише К. Жеваго, але й, зокрема, Віктору Поліщуку - екс-власнику збанкрутілого банку “Михайлівський”.

21 червня ФГВФО не знайшов покупців на борг групи “АвтоКрАЗ” перед Дельта Банком на 1,3 млрд грн, при тому, що і в цьому випадку дисконт сягав 80%.

У квітні люди К. Жеваго викупили в Дельта Банку історичну будівлю в центрі Києва за 210 млн грн.

За даними Фонду гарантування, на 01.04.2018 вкладникам "Фінанси та кредит" у межах гарантійної суми виплачено компенсації на 9,92 млрд грн (сумарні виплати складуть 10,5 млрд грн).

За даними НБУ, на середину березня борг банку К. Жеваго по рефінансуванню становив 6,3 млрд грн.

Нацбанк повідомляв, що сукупний обсяг інсайдерських кредитів у портфелі банку "Фінанси та кредит" - близько 22 млрд грн (понад 70% портфелю). Балансова вартість активів банку К. Жеваго становила 45,1 млрд грн, але оцінювачі ФГВФО оцінили їх у 9,9 млрд (22% від "номіналу").

Про кримінальні провадження щодо видачі банком "Фінанси та кредит" інсайдерських кредитів читайте тут і тут.

Про намагання групи Ferrexpo К. Жеваго домогтися в судах визнання її непов`язаною з банком "Фінанси та кредит" особою та заявлені нею вимоги на 3,9 млрд грн до Фонду гарантування - тут.

Про борги фармкомпаній К. Жеваго перед банком "Фінанси та кредит" - тут, групи "Росава" - тут.

Про рішення акціонерів ПрАТ "Росава" його ліквідувати - тут

Про спроби К. Жеваго вивести Білоцерківську ТЕЦ з-під застави НБУ - тут

Про намагання готелю "Салют" К. Жеваго визнати недійсним кредитний договір з банком "Фінанси та кредит" - тут.

Про ініціативу ПрАТ "Росава" щодо визнання банкрутом власника готелю "Салют" - тут.

Про висновки Вищого адмінсуду, що НБУ не реагував адекватно на проблеми банку "Фінанси та кредит" див. тут.