"Фокстрот" позбувся в судах "пшеничних" ПДВ-претензій ДФС на 38 млн грн

Все про економіку та фінанси

28 березня Шостий апеляційний адмінсуд відмовився задовольнити апеляційну скаргу Офісу великих платників податків ДФС та залишив без змін рішення Окружного адмінсуду м. Києва від 10.10.2018 (в справі №826/2694/18), яким було задоволено позов ТОВ "САВ-Дістрибьюшн" та скасовано податкове повідомлення-рішення №0008901406 від 27.11.2017 про збільшення суми грошового зобов`язання з ПДВ на 37,8 млн грн (у т.ч. 30,2 млн грн - основний платіж та 7,6 млн грн - штрафні санкції).

Задовольняючи позов, суд першої інстанції виходив з того, що “встановлено відсутність порушень позивачем податкового законодавства під час формування податкового кредиту”, як зазначалося, “фінансово-господарські операції між позивачем та ТОВ «Вернон Шиппінг» були спрямовані на настання реальних наслідків фінансово-господарської діяльності” (цитата).

Подаючи апеляційну скаргу, Офіс великих платників податків ДФС констатував, що “реалізація товару (пшениці) була оформлена лише первинними документами з метою створення зовнішніх ознак фактичного здійснення операцій та правомірності формування сум податкового кредиту” (цитата).

Відповідно до судових матеріалів, у цій операції ТОВ "САВ-Дістрибьюшн" було покупцем 36 тис тонн пшениці, а постачальником виступало ТОВ «Вернон Шиппінг». Як зазначається, приймання товару здійснювалось позивачем на зерновому складі ТОВ «Олімпекс Купе Інтернешнл» в Одеському морському торгівельному порту, а оплата за отриманий товар була проведена шляхом безготівкового переказу коштів на поточний рахунок постачальника.

Як констатується, на підтвердження реалізації на експорт придбаного у ТОВ «Вернон Шиппінг» товару (пшениці) позивач надав суду копію договору комісії від 17.06.2016 №К1706-1 з ТОВ «Олімпекс Купе Інтернейшнл» (комісіонер) на умовах експорту.

Як зазначається, ТОВ «Олімпекс Купе Інтернейшнл» як комісіонер від свого імені, але за рахунок і на користь комітента продало пшеницю для компанії «Black Sea Commodities Ltd» з Об`єднаних Арабських Еміратів, після чого перерахувало відповідні кошти на поточний рахунок ТОВ "САВ-Дістрибьюшн".

Суд апеляційної інстанції дійшов висновку, що “апелянт не навів жодних інших обставин та доказів, які б свідчили про фіктивність вчинення операцій, відсутність факту поставки товарів, а також того, що вчинення зазначених операцій не було обумовлено розумними економічними причинами (цілями ділового характеру), а дії позивача та його контрагента були спрямовані на отримання необґрунтованої податкової вигоди чи заволодіння майном держави” (цитата).

ТОВ "САВ-Дістрибьюшн" пов’язане з мережею “Фокстрот” (один з найбільших продавців електроніки та побутової техніки).

У держреєстрі кінцевим бенефіціаром ТОВ "САВ-Дістрибьюшн" вказана Сандра Маделен Перін (Сейшели), а засновником - ТОВ "Ф.Т.Д.".

Серед кодів КВЕД ТОВ "САВ-Дістрибьюшн" вказані в т.ч.

- 46.21 Оптова торгівля зерном, необробленим тютюном, насінням і кормами для тварин;
- 46.33 Оптова торгівля молочними продуктами, яйцями, харчовими оліями та жирами;
- 46.43 Оптова торгівля побутовими електротоварами й електронною апаратурою побутового призначення для приймання, записування, відтворювання звуку й зображення;
- 46.51 Оптова торгівля комп`ютерами, периферійним устаткованням і програмним забезпеченням тощо.