Фінансування армії: на що вистачило державі коштів у 2014 році

Все про економіку та фінанси

Згідно зі звітом Кабміну про виконання держбюджету-2014, торік видатки держказни на оборону становили 27 363,4 млн. грн. Порівняно з 2013 роком вони були збільшені в 1,8 раза, або на 12 520,4 млн. грн.

На військову оборону використано 24 375,1 млн. грн.

Як зазначається в документі, Міністерством оборони використано кошти за:

• бюджетною програмою «Керівництво та військове управління Збройними Силами України» у сумі 226,2 млн. грн., у тому числі за загальним фондом – 224,6 млн. гривень. Завдяки цьому забезпечено діяльність центрального апарату Міністерства оборони та Генерального штабу Збройних Сил;

• бюджетною програмою «Забезпечення діяльності Збройних Сил України та підготовка військ» у сумі 11 847,0 млн. грн. За рахунок цих видатків у 2014 році забезпечено утримання 131,4 тис. осіб та забезпечено особовий склад Збройних Сил основними видами забезпечення відповідно до встановлених норм (продовольчим, речовим, пально-мастильними матеріалами), здійснено перевезення та переміщення 5066 військовослужбовців до нового місця служби, забезпечено військові частини зв’язком, а також комунальними послугами та енергоносіями. Зокрема, харчуванням за рахунок держави забезпечувалося 67,3 тис. військовослужбовців, було придбано 1,1 тис. комплектів обмундирування, здійснено 908 виплат одноразової грошової допомоги у разі загибелі або інвалідності військовослужбовців, виплачено компенсацію за піднайом житла 9300 військовослужбовцям, для 550 військовослужбовців та членів їх сімей орендовано житло.

За рахунок видатків за цією бюджетною програмою проведено заходи з реформування 385 військових частин, перевезено залізничним і автомобільним транспортом 4181 одиницю озброєння та військової техніки, 21,3 тис. тонн вантажів, перевезено 18,7 тис. військових пасажирів, придбано 24,5 тис. тонн пально-мастильних матеріалів, проведено 38 заходів бойової підготовки.

Крім того, проведено капітальний ремонт (реконструйовано) 7 будівель, у 2991 будівлі проведено поточний ремонт, здійснено капітальний ремонт 73 одиниць озброєння та військової техніки, проведено технічне обслуговування (продовження ресурсу) 1762 одиниць озброєння та військової техніки.

За рахунок видатків за цією бюджетною програмою проведено 14 міжнародних навчань (операцій), забезпечено підготовку, перевезення та утримання 7 українських національних контингентів (персоналу) Збройних Сил чисельністю 517 осіб, забезпечено виконання заходів міжнародного військового співробітництва;

• бюджетною програмою «Розвиток озброєння та військової техніки Збройних Сил України» у сумі 648,3 млн. грн. За рахунок видатків бюджетної програми модернізовано 2 літаки, 2 РЛС та 9 танків Т-64 до виду «Булат», закуплено 780 одиниць нових зразків озброєння та військової техніки, забезпечено виконання 8 дослідно-конструкторських робіт за державним оборонним замовленням, з яких 1 завершено. 

Міністерством оборони України використано кошти за бюджетною програмою «Медичне лікування, реабілітація та санаторне забезпечення особового складу Збройних Сил України, ветеранів військової служби та членів їх сімей, ветеранів війни» у сумі 961,7 млн. грн., у тому числі за загальним фондом – 682,9 млн. гривень. За рахунок видатків бюджетної програми забезпечено діяльність 37 медичних установ та 3 військових санаторіїв. Фактично за рік військовими медичними установами проліковано у стаціонарі 137,3 тис. осіб, отримали послуги санаторно-курортних закладів 16 тис. осіб.

Головним управлінням розвідки Міністерства оборони України використано кошти за бюджетною програмою «Розвідувальна діяльність у сфері оборони» у сумі 541,7 млн. грн., у тому числі за загальним фондом – 510,4 млн. гривень. За рахунок цих коштів було виконано заходи щодо розвідувальної діяльності у сфері оборони, забезпечено утримання особового складу та апаратів військових аташе, проведено заплановані наукові дослідження, закупку та ремонт розвідувальної техніки.

P.S. У держбюджеті-2014 на Міноборони передбачалося 13,7 млрд грн, у 2015 році - 39,7 млрд грн.