Фіала: без МВФ курс перевищить 30 грн/дол і ще питання, де зупиниться

Все про економіку та фінанси

Україна потребує збереження кредитів МВФ і пов`язаного з ними фінансування міжнародних фінансових організацій для збереження стабільності на валютному ринку, залучення необхідних для прискорення зростання економіки прямих іноземних інвестицій, заявив засновник інвестиційної компанії "Драгон Капітал", президент Європейської бізнес-асоціації Томаш Фіала, пише "Інтерфакс-Україна".

"Якщо з другого кварталу 2018 року не зможемо відновити фінансування МВФ, можна забути про стабільність гривні", - сказав він на прес-конференції в Києві у вівторок.

"Якщо не буде (кредиту) МВФ, курс явно пересягне 30 грн/$1, і питання - де він зупиниться", - додав Т.Фіала.

Водночас він зазначив, що в разі виконання домовленості з МВФ та відновлення фінансування курс національної валюти наступного року буде в межах 26-29 грн/$1. Зокрема, "Драгон Капітал" очікує його середнього рівня у 27,5 грн/$1.

При цьому Т.Фіала висловив думку, що зволікання з фінансуванням МВФ уже впливає на послаблення гривні в 2017 році. Він нагадав, що протягом поточного року гривня втратила до долара 2,5%, до євро - 14-15%.

Необхідність залучення МВФ і МФО у 2018-му і 2019 рр. суттєво зростає з огляду на настання пікових виплат за держборгом, президентські та парламентські вибори в країні.