ФРС не очікує рецесію в США в найближчі роки

Все про економіку та фінанси

Чиновники Федрезерву обговорили політику щодо об`ємного балансу облігацій регулятора і погодилися з необхідністю проявити терпіння в питанні зміни процентних ставок, свідчить протокол березневого засідання американського центробанку, пише Reuters.

Відповідно до опублікованого документу, американська економіка, на думку ФРС, стійка до уповільнення глобального зростання, і США в найближчі роки не загрожує рецесія.

У той же час деякі чиновники сказали, що можуть переглянути свої погляди щодо того, яким повинен бути наступний крок ФРС - підвищення або зниження ставок.

"Кілька учасників зазначили, що їхні погляди щодо належного цільового діапазону ставки по федеральних фондах можуть зміститися в будь-якому з напрямків на підставі даних, що надходять", - йдеться в протоколі.

Хоча чиновники зауважили, що ринок праці США виглядає стійким, деякі висловили побоювання щодо ослаблення і сказали, що високе боргове навантаження американських компаній може поглибити "погіршення" економіки, сказано в документі.

ФРС на засіданні в березні різко відступила від курсу агресивної політики, вказавши на те, що не стане підвищувати процентні ставки в 2019 році на тлі уповільнення темпів економічного зростання, і оголосила про завершення програми розчищення свого балансу активів у вересні.

Значна частина обговорень керівництва центробанку, згідно з протоколом, була присвячена тому, яким чином слід скорочувати баланс і як керувати ним після завершення цього процесу.