ФРС США підвищила облікову ставку до 2%

Все про економіку та фінанси

ФРС США підвищила базову ставку в середу відповідно до очікувань учасників ринку до 1,75-2,00 відсотка з 1,5-1,75 відсотка, пише Reuters.

Регулятор відмовився від попередньої обіцянки підтримувати ставки на низькому рівні досить довго для стимулювання економіки "якийсь час" і дав зрозуміти, що змириться з інфляцією, що перевищує середній цільовий рівень, як мінімум до 2021 року.

З кінця 2015 року ФРС підвищувала ставки сім разів завдяки зростанню економіки і стійкому зростанню зайнятості.

ФРС має намір прискорити темп підвищення ставок в найближчі місяці, провівши ще два підйоми ставки в 2018 році замість очікуваного раніше одного. У 2019-му ставка буде підвищена три рази.

"Ринок праці продовжує зміцнюватися..., економічна активність зростає впевненими темпами, - йдеться в заяві регулятора. - Витрати домогосподарств на підйомі, вкладення в основний капітал активно ростуть".

Рішення про підйом ставки було прийнято одноголосно.

ФРС прогнозує зростання ВВП США в 2018 році на рівні 2,8 відсотка, що трохи вище попереднього прогнозу, і його скорочення до 2,4 відсотка в 2019 році, що відповідає прогнозу регулятора, зробленому в березні.

Рівень безробіття, як очікується, в 2018 році скоротиться до 3,6 відсотка проти прогнозу в 3,8 відсотка, зробленого в березні.

ФРС повідомила, що політика поступового підвищення ставок буде "відповідати сталому розвитку економічної активності, сильним умовам на ринку праці та інфляції поблизу цільового симетричного рівня в 2 відсотки".