ФРС США підняла ключову ставку, чекає лише двох підвищень в 2019 році

Все про економіку та фінанси

Федрезерв США в середу, як і очікували більшість аналітиків, підвищив ключову ставку на чверть процентного пункту до 2,00-2,25 відсотка, але тепер прогнозує менше число підвищень в 2019 році і сигналізував про те, що цикл посилення політики добігає кінця на тлі волатильності на фінансових ринках і сповільнення темпів зростання світової економіки, пише Reuters.

У заяві за підсумками дводенного засідання - останнього в нинішньому році - регулятор зазначив, що ризики для економіки США в цілому залишаються збалансованими, але ФРС продовжить стежити за змінами фінансових та економічних умов на світових ринках і оцінювати їх ефект на прогноз для США.

ФРС також вказала на високі темпи зростання економіки США і поліпшення ситуації на ринку праці.

Федрезерв повідомив, що може знадобитися "якесь" подальше поступове підвищення ставок, трохи змінивши текст заяви, що може вказувати на те, що регулятор готується припинити підвищувати вартість запозичень.

Згідно з оновленим економічним прогнозом, опублікованим в середу, ФРС очікує двох підвищень ставки в 2019 році і ще одного в 2020-м, при цьому медіанний прогноз ставки по федеральних фондах передбачає, що вона складе 3,1 відсотка на кінець 2020 і 2021 року.

В такому випадку ставка буде вище нової оцінки нейтрального рівня в 2,8 відсотка.

Федрезерв прогнозує зростання ВВП на 2,3 відсотка в наступному році і на 2,0 відсотка в 2020 році, це трохи нижче колишніх оцінок, які регулятор давав у вересні.