ФК "Динамо" жаліється, що Приватбанк не дає кредити на зарплати футболістам

Все про економіку та фінанси

ФК «Динамо Київ» в офіційній заяві повідомив, що 15-16 червня Приватбанк «повторно зупинив надання кредитних траншів, які гарантуються депозитом» (перший раз це відбулося після націоналізації Приватбанку). За даними клубу, у відповідь на запит банк повідомив, що в червні одержав від НБУ лист, на підставі якого й припинив видачу коштів за кредитною лінією. При цьому кредитні кошти «Динамо» називає «основним джерелом» свого фінансування.

«На наше переконання, НБУ здійснює не властиві йому функції, оскільки реальні дії керівництва НБУ та особисто пані Рожкової К.В. ставлять клуб у безвихідне матеріальне становище, порушують конституційні права членів трудового колективу, та перешкоджають статутній діяльності ТОВ ФК «Динамо Київ», - йдеться в повідомленні клубу.

Як пише сайт «Чемпіон», у клубі також констатували, що кошти йому необхідні для "виплати заробітної плати гравцям і працівникам клубу за травень, своєчасних розрахунків з виконавцями робіт по реконструкції стадіону Динамо ім. В. Лобановського".

Натомість НБУ заявив, що дав Приватбанку шестимісячний термін для врегулювання взаємовідносин з ФК "Динамо" відповідно до регуляторних вимог. Також у Нацбанку вказали на стурбованість тим, що банк не зробив своєчасні дії для виконання вимог регулятора, пише «Інтерфакс-Україна».

Як зауважили в НБУ, кредитування осіб, пов`язаних з попередніми власниками Приватбанку (в число яких було включено також ФК "Динамо", щодо цього тривають судові спори - ред.), порушує накладені на банк обмеження. При цьому такі особи за сукупністю своїх дій демонструють небажання виконувати взяті зобов`язання щодо реструктуризації кредитного портфеля. Водночас НБУ висловив обурення на адресу Приватбанку через те, що їхнє листування, яке в т.ч. містить інформацію з обмеженим доступом, стало доступним для клієнтів банку.

Про судові спори братів Суркісів та їх структур з Приватбанком і державою читайте тут.