ФГВФО зменшив оцінку гарантійних виплат вкладникам Платинум Банку на 200 млн грн

Все про економіку та фінанси

Фонд гарантування вкладів повідомив, що з моменту відновлення виплат (з 1 березня) вкладники Платинум Банку отримали понад 1,3 млрд грн, або 30% від загальної гарантованої суми.

У заяві Фонду серед іншого констатується, що сума гарантованого відшкодування у Платинум Банку становить 4,7 млрд грн, тоді як ще 21 лютого Фонд озвучував суму 4,9 млрд грн.

Деякі вкладники Платинум Банку скаржаться, що виплати їм заблоковані через перевірки Фондом транзакцій, які здійснювали ці вкладники в період з 06.01.2017 до 11.01.2017, тобто до введення тимчасової адміністрації в Платинум Банк.

«Озвучена мета перевірки - нібито недопущення виплат вкладникам грошей більше, ніж вони мають на рахунках. Тобто проблему побачили, коли за законом Фонд зобов`язаний почати здійснювати виплати, а майже два місяці під час дії тимчасової адміністрації ніяких проблем не бачили. По факту, частина вкладників свої гроші не можуть отримати і проблема вирішиться невідомо коли», - розповідає один з таких вкладників Платинум Банку.

Нагадаємо, з 1 по 10 січня обсяг вкладів фізосіб у Платинум Банку скоротився на 680 млн грн, або на 11,2%.