ФГВФО заявив про готовність продати активи 21 банку на 8,3 млрд грн з дисконтом 96%

Все про економіку та фінанси

Фонд гарантування вкладів повідомив, що виставив на продаж пул активів 21 банку (лот F170GL38061).

До складу пулу ввійшли права вимоги та інші майнові права за кредитними договорами, що укладені з суб`єктами господарювання та фізичними особами, векселі і дебіторська заборгованість.

Як зазначається, 66% забезпечення розташовано в Києві та Київській області. Серед ключових активів, які включені до складу пулу: завод з виготовлення полімерної продукції, нафтові активи, земля, житлова, комерційна і складська нерухомість у Київській області. Також є тваринницьке господарство на Рівненщині та гранітний кар’єр на Хмельниччині.

"Усі активи, що потрапляють до складу пулу були неодноразово виставлені на індивідуальні торги у системі ProZorro.Продажі. І навіть після пониження ціни до 20% від номіналу не були продані.

Балансова вартість активу становить 8,3 млрд грн. У даному випадку вперше торги будуть стартувати з ціни на 20% нижчої за номінальну і можуть знизитись до 4%", - констатує ФГВФО.

Електронний аукціон розпочинається 20 грудня з 9-30 год. до 10-00 год. 

"Особливість цього пулу в тому, що він був сформований, як і решта пулів за календарним принципом, але до торгів на ProZorro.Продажі його готував один з міжнародних радників залучених Фондом гарантування - ТОВ «ЕКСІТО ПАРТНЕРС І КОЕН УКРАЇНА». В функції компанії входив вибір найкращої стратегії продажу і організація торгів таким чином, аби зацікавити якомога більше потенційних покупців", - йдеться в заяві ФГВФО.

Нагадаємо, на днях ФГВФО анонсував продаж пулу активів банків-банкрутів на 6,5 млрд грн теж з можливим дисконтом 96%.