ФГВФО закликав банки не купувати активи "Укрінбанку" та "Златобанку"

Все про економіку та фінанси

Фонд гарантування вкладів звернувся з відкритим листом до керівників діючих банків України із закликом не купувати активи «Укрінбанку» та «Златобанку», які, за даними ФГВФО, намагаються продати продати бенефіціари цих фінустанов, отримавши судові рішення про незаконність виведення цих банків з ринку.

«Держава в особі Фонду гарантування уже виплатила вкладникам цих банків 2,5 млрд грн. Крім того, ще майже на 10 млрд грн акцептовано вимоги інших кредиторів цих банків (приміром, майже 1 млрд грн АТ «ЗЛАТОБАНК» винен Національному банку). Саме управління активами цих банків та їх продаж – джерело для задоволення кредиторських вимог.

Сьогодні до Фонду гарантування надходять повідомлення про виставлення на продаж сторонніми особами активів ПАТ «УкрІнБанк» та АТ «ЗЛАТОБАНК» без відома та без дотримання вимог Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб».

Нам також відомо про звернення колишніх акціонерів та ТОП-менеджерів таких фінустанов до діючих банків із пропозиціями придбати активи цих неплатоспроможних банків. А крім того – із запитами про відкриття нових кредитних ліній для них та афілійованих з ними юридичних осіб, які, користуючись ситуацією, припинили виконувати свої уже існуючі зобовʼязання перед ПАТ «УкрІнБанк» та АТ «ЗЛАТОБАНК».

Фонд гарантування закликає діючі банки бути обачними при виборі своїх партнерів та ретельно зважувати усі обставини перед прийняттям рішень. Ми закликаємо банки бути свідомими того, що подібні дії акціонерів є фактично злочинними спробами нанести мільярдні збитки державі та кредиторам цих банків.

У свою чергу Фонд гарантування вживатиме усіх передбачених чинним законодавством методів задля повернення цих банків у правову площину та відновлення свого контролю над активами», - йдеться в повідомленні ФГВФО.