ФГВФО вкотре не зміг продати інсайдерські кредити Платинум Банку та банку "Михайлівський"

Все про економіку та фінанси

25 квітня відбулися чергові аукціони Фонду гарантування з продажу прав вимоги за кредитами Платинум Банку, які, як писав Finbalance, за даними правоохоронців та ФГВФО, є інсайдерськими. Загальна сума заборгованості по відповідним угодам - 2,6 млрд грн. Покупців на ці активи не знайшлося, при тому, що дисконт сягав 80%.

Також безрезультатними виявилися “голландські” аукціони (26 квітня) з продажу прав вимоги банку “Михайлівський” за кредитами, які, за висновками прокуратури, були видані в інтересах інсайдерів банку. Заборгованість по відповідним позикам - 600 млн грн.

За даними Фонду гарантування, на 01.04.2018 вкладникам банку "Михайлівський" у межах гарантійної суми виплачено компенсації на 2,37 млрд грн (99,1% запланованих виплат), а Платинум Банку - 4,8 млрд грн (98,3% запланованих виплат).

Нагадаємо, активи банків-банкрутів, які ФГВФО не вдасться продати на “голландських” аукціонах, будуть об’єднані у великі пули.

У 2017 році Фонд гарантування вже намагався продати два пули корпоративних кредитів банків-банкрутів на 13 млрд грн, але знову ж таки йому не вдалося тоді це зробити. Це при тому, що дисконт сягав майже 90%. Серед потенційних покупців була в т.ч. група ICU. При цьому ЗМІ пов`язували організаторів торгів - українських "дочок" американських DebtX і FFN - у т.ч. з українськими чиновниками.