ФГВФО: в липні стартує оптовий розпродаж боргів олігархів, стартова ціна - 20% суми боргу

Все про економіку та фінанси

Заступник директора-розпорядника Фонду гарантування Світлана Рекрут повідомила, що в липні будуть виставлені на продаж перші пули корпоративних кредитів банків-банкрутів, констатує прес-служба ФГВФО.

«В основі – так званий календарний підхід, коли до складу пулу у хронологічному порядку проведення аукціонів включатимуться активи, індивідуальний продаж яких не відбувся. І кожен наступний лот починатиме формуватися автоматично, щойно попередній досягне встановленої нижньої межі щодо розміру пулу – загальна сума заборгованості за кредитами сягне 1 млрд грн», – зазначила С. Рекрут.

За її словами, нормативними актами Фонду встановлене ще одне обмеження: заборгованість за індивідуальним активом, включеним до складу пулу, не може перевищувати 50% від загальної заборгованості пулу. Так, приміром, якщо заборгованість за одним кредитом складає 1,5 млрд грн – до складу пулу будуть включені права вимоги ще за кількома кредитами, сумарна заборгованість за якими складе також 1,5 млрд грн. Відтак фактичний розмір пулів може варіюватися від одного до кількох мільярдів гривень.

У Фонді констатують, що на сьогодні завершується процедура формування перших дев’яти таких пулів. Як очікується, до їх складу увійдуть права вимоги за майже 700 кредитами юридичних осіб, загальна заборгованість за якими становить близько 15 млрд грн.

“Зважаючи на те, що кожен із активів уже пройшов етап індивідуальних торгів за голландською моделлю аукціонів і у процесі зниження ціни навіть на 80% так і не був проданий – початкова ціна реалізації кожного пулу становитиме 20% від загальної заборгованості за договорами – близько 400 млн грн за пул. До складу кожного сформованого лоту, у середньому, входитимуть активи 8-10 неплатоспроможних банків”, - кажуть у ФГВФО.

«Усі сформовані пули продаватимуться у системі ProZorro.Продажі і, за нашими планами, на торги будуть виставлені уже у липні. Паралельно із цим у Фонді започатковується ще один «пілотний проект» з продажу пулів корпоративних кредитів – із залученням акредитованих при Фонді компаній, що надають послуги комплексної підготовки до продажу пулів кредитів. У рамках цього «пілотного проекту» так само за календарним принципом буде сформовано пул кредитів, загальною заборгованістю майже 8 млрд грн, і проведено конкурс між акредитованими фірмами на визначення найкращої стратегії їхнього продажу», – розповів Тарас Єлейко, директор департаменту консолідованого продажу активів Фонду.

ФГВФО наголошує, що розроблена політика формування пулів та запроваджений «пілотний проект», у першу чергу, застосовуватимуться до корпоративних кредитів неплатоспроможних банків, що не перебувають у заставі забезпечених кредиторів.

На сьогодні на балансі банків, що ліквідуються, обліковуються кредити юридичних осіб, загальна заборгованість за якими складає понад 300 млрд грн.