ФГВФО: в банках, які на ліквідації, обсяг сміттєвих ЦП сягає 12,7 млрд грн

Все про економіку та фінанси

Фонд гарантування вкладів має намір у другій половині червня почати продаж цінних паперів банків, що ліквідуються, на аукціонах за голландською моделі з об`єднанням в лоти, повідомив директор департаменту консолідованої продажу активів ФГВФО Тарас Єлейко, пише "Інтерфакс-Україна".

"Я думаю, що з другої половини червня ми будемо це запускати. "Голландський аукціон" буде запущений з тих цінних паперів, які у нас залишилися, враховуючи, що всі цінні папери, які були і які могли торгуватися, вже були виставлені на торги по старій моделі. Це будуть в основному цінні папери низької якості", - сказав Т. Єлейко.

Він повідомив, що портфель "сміттєвих" цінних паперів в банках, які на ліквідації, становить понад 12,7 млрд грн. Наразі проводяться аукціони за англійською моделлю. "Ми проводимо сотні, напевно, навіть тисячі аукціонів. На жаль, вони безрезультативні".

При цьому Т.Елейко зазначив, що в портфелі ФГВФО є і ліквідні активи: "Можемо згадати показовий аукціон з продажу акцій "Мотор Січ", на якому було продано 1% статутного капіталу чотирма пакетами. Ціни на ці акції оновлювали історичні рекорди", сказав він.