ФГВФО і НБУ продають мільярдні кредити банків-банкрутів менш ніж за 1% від суми боргу

Все про економіку та фінанси

Фонд гарантування оголосив, що призначив на 12 грудня торги пулу активів, як і перебувають у заставі НБУ та які до продажу готувало ТОВ «Фьост Файненшіал Нетворк Юкрейн» ("дочка" американської FFN).

“Це переважно права вимоги за кредитними договорами, що укладені з суб`єктами господарювання та фізичними особами, а саме: активи АТ "Єврогазбанк", ПАТ «КБ «Актив-Банк», АТ «Дельта Банк».

Серед найбільш привабливих активів: обладнання для сонячної енергетики у Миколаївській області, земельні ділянки у Київській області, устаткування для агропідприємства, зокрема, для насіннєвого заводу у Рівненській області.

Усі активи, що потрапляють до складу пулу були неодноразово виставлені на індивідуальні торги у системі ProZorro.Продажі.

І навіть на торгах у складі пулу після пониженням ціни з 20% до 4% від номіналу не були продані.

Тепер стартова ціна лоту встановлена на рівні 4% від номіналу і вона може понизитись до 0,8%. Попередній такий аукціон не відбувся з технічних причин, - йдеться в заяві ФГВФО.

Згідно з матеріалами Фонду гарантування, обсяг прав кредитної вимоги, які ФГВФО виставив на продаж у цьому випадку, - 6,8 млрд грн (це на 01.11.2018; на дату формування ліквідаційної маси було 5,2 млрд грн), з яких по "тілу" кредитів - 3,55 млрд грн.

Стартова ціна на лот - 235 млн грн. У ході торгів вона може знизитися до 47 млн грн.

На поточному тижні ФГВФО також повідомляв, що 19 грудня проведе аукціон з продажу лоту активів, що обліковуються на балансі “Єврогазбанку”, “Актив-Банку”, “Златобанку” номінальною вартістю майже 6,5 млрд грн. До складу пулу ввійшли, зокрема, активи з агросектору, земля, готель зі СПА комплексом в Трускавці.

“Усі активи, що потрапляють до складу пулу були неодноразово виставлені на індивідуальні торги у системі ProZorro.Продажі. І навіть після пониження ціни до 20% від номіналу не були продані.

У даному випадку торги будуть відбуватись вперше з пониженням ціни від 20% до 4% від номіналу.

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб цим пулом починає другий етап продажу заставних активів НБУ із залученням міжнародних радників у межах спільного «пілотного проекту» з НБУ, який розпочався ще минулого року. До реалізації залучена компанія ТОВ «Дебтекс Україна» (дочірня компанія DebtX). В її функції входить вибір найкращої стратегії продажу і організація торгів”, - констатував ФГВФО.

Раніше повідомлялося, що до роботи міжнародних радників (FFN та DebtX), які допомагають ФГВФО продати активи банків-банкрутів, були “дотичними” люди, не чужі впливовим представникам влади (її оточенню).

Торішня їх спроба продати заставні активи НБУ на 13 млрд грн була невдалою. Як зазначалося, наразі вони намагаються продати права вимоги НБУ за кредитними договорами банків-банкрутів балансовою вартістю 11,5 млрд грн.

Торік група ICU, “не чужа” Президенту Петру Порошенку та екс-главі НБУ Валерії Гонтаревій, публічно заявляла, що один з її фондів назбирав 5 млрд грн для участі в аукціоні з продажу активів банків-банкрутів, що планувався на FFN.

ФГВФО та НБУ вважаються відомствами, які перебувають у сфері впливу Президента.

Додамо, що 20 грудня Фонд гарантування планує провести аукціон з продажу пулу активів 21 банку на 8,3 млрд грн. І в цьому випадку торги будуть стартувати з ціни на 20% нижчої за номінальну і можуть знизитись до 4%.

"До складу пулу ввійшли права вимоги та інші майнові права за кредитними договорами, що укладені з суб`єктами господарювання та фізичними особами, векселі і дебіторська заборгованість.

66% забезпечення розташовано в Києві та Київській області. Серед ключових активів, які включені до складу пулу: завод з виготовлення полімерної продукції, нафтові активи, земля, житлова, комерційна і складська нерухомість у Київській області. Також є тваринницьке господарство на Рівненщині та гранітний кар’єр на Хмельниччині.

Усі активи, що потрапляють до складу пулу були неодноразово виставлені на індивідуальні торги у системі ProZorro.Продажі. І навіть після пониження ціни до 20% від номіналу не були продані.

“Особливість цього пулу в тому, що він був сформований, як і решта пулів за календарним принципом, але до торгів на ProZorro.Продажі його готував один з міжнародних радників залучених Фондом гарантування - ТОВ «ЕКСІТО ПАРТНЕРС І КОЕН УКРАЇНА». В функції компанії входив вибір найкращої стратегії продажу і організація торгів таким чином, аби зацікавити якомога більше потенційних покупців”, - зазначав ФГВФО.