ФГВФО: реальна вартість активів банків-банкрутів – до 22% від балансової

Все про економіку та фінанси

Загальний обсяг активів на балансі всіх банків, переданих до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, перевищує 400 млрд грн. Водночас їз ринкова вартість – 20-22% від балансової. Про це заявив під час круглого столу заступник директора-розпорядника Фонду Андрій Оленчик, пише Hubs.

А. Оленчик зазначив, що з вересня 2012 у Фонд гарантування було передано 68 банків: два - в 2013 році, 33 - в 2014 роцы і 33 - в 2015 році.

Низьку якість активів він пояснив низкою факторів: макроекономічною ситуацією в країні (зниження цін на нерухомість і знецінення кредитних портфелів); наявність активів банків в Криму та в зоні АТО; бездіяльність власників і топ-менеджерів банків.

«Наразі подано 2494 заяви на 180 млрд грн матеріальних претензій за доведення банків до неплатоспроможності, у тому числі претензії на 148 млрд грн до власниками і топ-менеджерів банків», - сказав Оленчик.

Також у Фонді повідомили, що він визнав нікчемними  угоди фінустанови на суму близько 20 млрд грн., які укладалися для виведення активів.

Як приклад спроба одного з акціонерів – компанії Cargill – вивести через акредитиви 100 млн дол (2,5 млрд грн), а також Ощадбанком 2 млрд грн.