ФГВФО: продати кредитні пули на 13 млрд грн не вдалося

Все про економіку та фінанси

Фонд гарантування повідомив, що торги з продажу пулів заставних активів НБУ із залученням ТОВ «Дебтекс Україна» та ТОВ «Фьост Файненшіал Нетворк Юкрейн» (у рамках реалізації спільного «пілотного проекту» НБУ та ФГВФО), не відбулися.

«За одним із пулів – з причини відсутності цінових пропозицій, оскільки на участь у торгах не зареєструвався жоден учасник. За другим пулом – у зв’язку з невідповідністю поданих цінових пропозицій затвердженим умовам продажу: подані цінові пропозиції були нижчі початкової ціни реалізації.

Нагадаємо, на вимогу Фонду гарантування, задля дотримання його нормативно-правових актів, початкова ціна не могла бути нижчою оціночної вартості активів, включених до складу пулів.

Як відомо, у рамках «пілотного проекту», на продаж було виставлено два пули – права вимоги за кредитами неплатоспроможних банків, що перебувають у заставі НБУ, загальна заборгованість за якими складає понад 13 млрд грн. До реалізації були залучені дві компанії ТОВ «Дебтекс Україна» (дочірня компанія DebtX) та ТОВ «Фьост Файненшіал Нетворк Юкрейн» (дочірня компанія FFN).

Варто зазначити, що у відкритих «кімнатах даних» документацію по пулах вивчало понад 15 компаній, половина з яких – представники іноземних інвестиційних фондів, які займаються купівлею непрацюючих кредитів в Європі, Азії та США.

Подальша стратегія продажу активів, з яких було сформовано пули, буде визначатися спільно з НБУ. Як забезпечений кредитор Національний банк погоджує спосіб та місце реалізації активів, що перебувають у нього в заставі», - йдеться в заяві Фонду.

Як писав Finbalance, Фонд гарантування встановив стартову ціну на вказані кредитні пули в розмірі 1,4 млрд грн (тобто дисконт – під 90%). Серед потенційних покупців була в т.ч. група ICU. При цьому ЗМІ пов`язували українських "дочок" DebtX і FFN з українськими чиновниками.