ФГВФО продає найдорожчий лот – ТРЦ "Республіка" Фірташа-Льовочкіна

Все про економіку та фінанси

Фонд гарантування повідомив, що вперше виставляє на продаж свій найдорожчий лот – права вимоги за кредитами банку «Надра», загальна заборгованість за якими перевищила 2,72 млрд грн.

«У забезпечення за договорами передано найбільший в країні недобудований торгівельно-розважальний центр (м. Київ, вул. Велика кільцева, 1, 1а, 1в). Аукціон відбудеться 7 липня у системі «ProZorro.Продажі». Стартова ціна реалізації – 2,50 млрд грн.

Одним лотом на торги виставляються права вимоги за двома кредитами, що перебувають на балансі ПАТ КБ «Надра». Компанії-позичальники ведуть господарську діяльність у сферах «будівництво» та «надання в оренду й експлуатація власного чи орендованого нерухомого майна».

На початок вересня 2016 року загальна заборгованість за кредитами склала 2,72 млрд грн.

При цьому у забезпечення за договорами передано майнові права на об’єкт незавершеного будівництва, а саме – багатофункціональний торгівельно-розважальний комплекс з паркінгом. Заплановане розміщення 450 магазинів, зони розваг площею 22 тис м2 та паркінгу на 4000 авто, робить цей проект найбільшим ТРЦ у столиці. Зводиться ТРЦ на перехресті найбільших транспортних артерій Києва – за адресою вул. Кільцева дорога, 1, 1а.

Крім того у заставі банку – іпотека трьох земельних ділянок, загальною площею 15,72 га, та майнові права за попередніми договорами оренди торгівельних площ у ТРЦ.

Організатор торгів – Товариство з обмеженою відповідальністю «ОСБП». Аукціон відбудеться 7 липня. Кінцевий термін прийому заявок на участь торгах – 6 липня», - йдеться в заяві Фонду.

Нагадаємо, НБУ заявляв, що 18 травня Госпсуд м. Києва задовольнив його позов до кіпрської компанії "Берлінотто Лімітед" про звернення стягнення на частку корпоративних прав ТОВ "Мегаполісжитлобуд".

«НБУ у березні 2016 року подав позов до "Берлінотто Лімітед" з проханням звернути стягнення на корпоративні права компанії "Мегаполісжитлобуд" для часткового погашення заборгованості неплатоспроможного банку "Надра" перед НБУ.

У свій час компанія "Мегаполісжитлобуд" взяла кредит у банку "Надра", надавши в якості застави по цьому кредиту корпоративні права на недобудований проект "Торгово-розважальний центр "Республіка". Пізніше банк "Надра" передав ці корпоративні права в якості застави Національному банку – під кредит рефінансування.

Після того, як банк "Надра" став неплатоспроможним і не зміг повернути НБУ борг у розмірі 4,4 млрд. грн, Національний банк почав реалізовувати у судовому порядку свої права, як заставодержателя корпоративних прав власника "ТРЦ "Республіка".

Ретельно вивчивши матеріали справи суд підтвердив законність вимог НБУ і звернув стягнення на корпоративні права "Мегаполісжитлобуд"»
, - йдеться в заяві НБУ.

Як писав Finbalance, ТОВ "Мегаполісжитлобуд" пов’язували з Дмитром Фірташем і Сергієм Льовочкіним у контексті недобудованого проекту ТРЦ «Республіка» (вул. Велика Кільцева, 1 в Києві). Забудовник оцінював рівень готовності проекту на 80%.

За даними Фонду гарантування, на 06 лютого 2015 року (тобто на момент введення тимчасової адміністрації в банк "Надра") борг банку «Надра» перед НБУ становив 12,6 млрд грн, або майже половину всіх зобов’язань фінустанови. У квітні-2017 НБУ повідомляв, що борг банку "Надра" по рефінансу становить 9,8 млрд грн.

Згідно зі звітністю ліквідатора банку «Надра», на 01.04.2017 позичальники фінустанови погасили кредитну заборгованість на 630,9 млн грн (у т.ч. 106 млн грн – за рахунок звернення стягнення на заставу). Реалізація майна банку принесла 401,9 млн грн Інші надходження – 61,4 млн грн.

За даними Фонду гарантування, на 01.05.2017 вкладникам банку «Надра» в межах гарантійної суми виплачено 3,68 млрд грн (94,7% запланованих виплат).