ФГВФО продає борги Жеваго перед банком "Фінанси та кредит" на 11,5 млрд грн

Все про економіку та фінанси

На початку липня відбудеться кілька “голландських” аукціонів Фонду гарантування з продажу прав вимоги банку “Фінанси та кредит” на 11,5 млрд грн за кредитними договорами з юрособами.

Найбільший лот - F07GL18912 - на 7,3 млрд грн включає в т.ч. борги ПрАТ “Білоцерківська теплоелектроцентраль”, підприємств з групи “Росава” та інших структур, пов’язаних з Костянтином Жеваго (був основним акціонером банку “Фінанси та кредит”).

До лоту F07GL24434 входять права вимоги банку “Фінанси та кредит” до ТОВ «Восток-Руда» на 2,28 млрд грн, а в лот F07GL24436 - до ПАТ “Стахановський вагонобудівний завод” на 1,95 млрд грн. Ці структури теж пов’язують з К. Жеваго.

Нагадаємо, в кінці травня мав відбутися “голландський” аукціон з продажу Фондом гарантування боргів групи “АвтоКрАЗ” перед банком “Фінанси та кредит” на 3,5 млрд грн. Проте виконавча дирекція ФГВФО зняла з торгів відповідний лот - у зв’язку з отриманням листа від секретаря РНБО щодо відтермінування продажу прав вимоги за кредитними договорами, у забезпеченні за якими є акції ПАТ "Мотор Січ" (про “китайський” конфлікт довкола акцій цього підприємства - тут).

У кінці квітня Фонд гарантування скасував рішення з продажу боргів структур К. Жеваго перед банком “Фінанси та кредит” на 656 млн грн з дисконтом 77% для структури, близької до оточення цього нардепа-бізнесмена. У заставі по цим кредитам - у т.ч. офісний центр площею 3115 кв. м. за адресою м. Київ, бульвар Т. Шевченка.

У середині квітня ФГВФО безуспішно намагався продати з дисконтом 80% кредити банку “Фінанси та кредит” на 11 млрд грн. Серед боржників - структури, не чужі не лише К. Жеваго, але й, зокрема, Віктору Поліщуку - екс-власнику збанкрутілого банку “Михайлівський”.

21 червня ФГВФО не знайшов покупців на борг групи “АвтоКрАЗ” перед Дельта Банком на 1,3 млрд грн, при тому, що і в цьому випадку дисконт сягав 80%.

У квітні люди К. Жеваго викупили в Дельта Банку історичну будівлю в центрі Києва за 210 млн грн.

За даними Фонду гарантування, на 01.04.2018 вкладникам "Фінанси та кредит" у межах гарантійної суми виплачено компенсації на 9,92 млрд грн (сумарні виплати складуть 10,5 млрд грн).

За даними НБУ, на середину березня борг банку К. Жеваго по рефінансуванню становив 6,3 млрд грн.

Нацбанк повідомляв, що сукупний обсяг інсайдерських кредитів у портфелі банку "Фінанси та кредит" - близько 22 млрд грн (понад 70% портфелю). Балансова вартість активів банку К. Жеваго становила 45,1 млрд грн, але оцінювачі ФГВФО оцінили їх у 9,9 млрд (22% від "номіналу").