ФГВФО: посадові особи "Промекономбанку" та шахраї завдали шкоди на 781 млн грн

Все про економіку та фінанси

Фонд гарантування в офіційній заяві констатував, що «посадовими осами ПАТ «КБ «Промекономбанк» та шахраями було завдано загальної шкоди банку на суму 781,1 млн грн».

«Відчуження нерухомого майна ПАТ «КБ «ПРОМЕКОНОМБАНК», штучне виведення грошових коштів з банку, незаконне заволодіння рухомим майном – не повний список шляхів маніпуляції з активами ПАТ «КБ «ПРОМЕКОНОМБАНК», які проводились керівництвом банку та невстановленими третіми особами. В результаті неправомірних дій шахраїв було незаконно відчужене і привласнене нерухоме майно на суму 63 млн грн.

Аналіз здійснених фінансових операцій ПАТ «КБ «ПРОМЕКОНОМБАНК», проведений уповноваженою особою Фонду гарантування вкладів фізичних осіб у рамках ліквідації банку, виявив численні факти, що містять ознаки вчинених кримінальних правопорушень.

За усіма фактами незаконного заволодіння майном ПАТ «КБ «ПРОМЕКОНОМБАНК» уповноваженою особою подано 14 заяв про вчинення кримінального правопорушення на загальну суму 781,1 млн грн, з яких 4 заяви на суму 713,1 млн грн щодо посадових осіб банку за доведення до банкрутства та розкрадання коштів.

Нагадаємо, рішенням виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб затверджено ліквідаційну масу ПАТ «КБ «ПРОМЕКОНОМБАНК» станом на 05.01.2015. Балансова вартість активів банку склала 290,7 млн грн, а незалежні суб’єкти оціночної діяльності оцінили їх майже у 14,5 разів дешевше – 20,0 млн грн. Під час здійснення тимчасової адміністрації в ПАТ «КБ «ПРОМЕКОНОМБАНК» з метою виведення даного банку з ринку найменш витратним способом Фонд гарантування вкладів фізичних осіб прийняв рішення про передачу частини активів та зобов’язань приймаючому банку. Так, приймаючому банку було передано реєстр вкладників з розміром вкладів в межах 200 тис. грн та відповідну частину активів ПАТ «КБ «ПРОМЕКОНОМБАНК», у тому числі кредити юридичних і фізичних осіб за виключенням валютних іпотечних кредитів фізосіб.

Загальна сума акцептованих вимог кредиторів банку склала 709,9 млн грн. До цієї суми увійшли вимоги другої, третьої, четвертої та сьомої черг кредиторів ПАТ «КБ «ПРОМЕКОНОМБАНК». На 01.01.2018 за рахунок коштів, одержаних у результаті ліквідації та продажу майна банку, погашено лише 44,6% вимог другої черги кредиторів, тобто вимоги щодо погашення заборгованості із заробітної плати, що виникла до запровадження в банку тимчасової адміністрації», - йдеться в повідомленні ФГВФО.