ФГВФО: можливі збитки НБУ через непогашення Дельта Банком рефінансу - 900 млн грн

Все про економіку та фінанси

За даними Фонду гарантування, за період здійснення процедури виведення з ринку Дельта Банк позачергово, як того вимагає закон, погасив на 1,7 млрд грн заборгованість перед НБУ за виданим рефінансуванням. Як зазначається, на кінець 2017 року сума вимог НБУ, як кредитора, становила 7,6 млрд грн.

«Уповноважена особа Фонду гарантування виявила факти, які можуть свідчити про шахрайство колишніх акціонерів та топ-менеджерів «Дельта Банку» з метою отримання рефінансування.

Встановлено, що у забезпечення рефінансування передавався один й той самий кредитний портфель, хоча у кожній з відповідних угод стверджувалось, що ця застава вільна від обтяжень.

Фактично, частина кредитів рефінансування, видані під заставу такого кредитного портфелю, є незабезпеченими.

Крім того, викривлювались якісні характеристики такої застави. Внаслідок цього низькоякісний кредитний портфель був класифікований як високоякісний, тому що приховались прострочки та вказувались невірні строки погашення.

Фактично, кредити рефінансування, видані під заставу такого кредитного портфелю, є майже незабезпеченими. Сума збитків від такої діяльності для держави та НБУ оцінюється в більш ніж 900 млн грн», - зауважили у Фонді гарантування.

Про судові війни Фонду гарантування за активи Дельта Банку з НБУ читайте тут і тут.