ФГВФО не знайшов покупців на офіс "Фортуна-Банку", попри зниження ціни майже удвічі

Все про економіку та фінанси

22 червня Фонд гарантування мав проводити черговий аукціон з продажу офісу “Фортуна-Банку” (площею 4 тис кв м за адресою м. Київ, вул. Боричів Тік, 35-В). Однак торги не відбудуться, з огляду на відсутність заявок від потенційних покупців.

Це при тому, що після кількох попередніх невдалих спроб продати цей актив його ціна була знижена до 207,9 млн грн (тоді як на першому аукціоні вона становила 370,3 млн грн).

Як писав Finbalance, 23 травня Апеляційний суд м. Києва задовольнив апеляційну скаргу ліквідатора “Фортуна Банку” та скасував арешт вказаного офісу, який був накладений ухвалою Шевченківського райсуду м. Києва від 20.04.2018 за клопотанням СБУ в рамках кримінального провадження №42014100000000597. Ця нерухомість перебуває в іпотеці Укрексімбанку (договір іпотеки №21917Z1 від 11.01.2014).

Згідно з судовими матеріалами, слідчі СБУ в рамках досудового розслідування в кримінальному провадженні №42014100000000597 встановили, що “службові особи Укрексімбанку, Фортуна-Банку, Фонду гарантування, Товарної біржі «Статус Експерт» “протягом тривалого часу зловживаючи своїм службовим становищем, вчинили умисні дії, внаслідок чого настали тяжкі наслідки у вигляді спричинення АТ «Укрексімбанк» та Фонду гарантування вкладів фізичних осіб матеріальної шкоди, яка більше ніж у 250 разів перевищує неоподаткований мінімум доходів громадян” (цитата).

Як констатувалося, в лютому 2017 року виконавча дирекція ФГВФО затвердила умови продажу згаданого офісу (який в іпотеці Укрексімбанку за договором іпотеки №21917Z1 від 11.01.2014) з початковою вартістю реалізації у 370 млн грн. Причому передбачалося покрокове зниження ціни реалізації відповідного лоту на кожних наступних відкритих торгах на 10% від запровадженої ціни реалізації, “але не більше ніж на 30% від початкової”.

“Службові особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб та інші невстановлені особи вчинюють протиправні дії спрямовані на завдання збитків державі на загальну суму понад 40 млн. грн., організовуючи реалізацію лоту за значно заниженою вартістю на користь підконтрольної їм юридичної особи, шляхом недопущення сторонніх осіб до он-лайн системи продажу в день проведення торгів”, - йшлося в судових матеріалах.

Наприкінці березня Госпсуд м. Києва відкрив провадження в справі за позовом Укрексімбанку до ліквідатора Фортуна-Банку про визнання протиправними дій. На думку Укрексімбанку, відмова представника Фонду гарантування включити його кредиторські вимоги до реєстру акцептованих вимог кредиторів "Фортуна-Банку" як заставних була протиправною.

Раніше в судових матеріалах наводилася інформація про включення в сьому чергу акцептованих вимог кредиторів “Фортуна-Банку” вимог Укрексімбанку на 411,5 млн грн. Держбанк наполягав на тому, щоб його вимоги на 258,3 млн грн були окремо внесені до реєстру як такі, що забезпечені заставою майна “Фортуна-Банку”.

Як відомо, «Фортуна-Банку» пов’язували з бізнесменом Сергієм Тищенком – власником групи «Фактор», другом впливового наразі нардепа Сергія Пашинського. “Фортуна-Банк” був визнаний неплатоспроможним у січні 2017 року, а в лютому НБУ за пропозицією ФГВФО відправив його на ліквідацію.

За даними ФГВФО, на 01.04.2018 вкладникам “Фортуна-Банку” в межах гарантійної суми було виплачено 88,2 млн грн (96,2% запланованих виплат).

Раніше повідомлялося про борг збанкрутілої компанії «Фактор Ексім» («імені» С. Тищенка) перед Укрексімбанком на 830 млн грн.