ФГВФО: "Платинум" видав 2 млрд грн кредитів під заставу активу, який вже був у заставі "Надра"

Все про економіку та фінанси

Ліквідатор Платинум Банку Юрій Ірклієнко в інтерв’ю агентству “ЛігаБізнесІнформ” висловив думку, що менеджмент цієї фінустанови не готував її до виведення з ринку.

“На момент, коли тимчасова адміністрація зайшла у банк, там дійсно було надходження 120 млн грн живих грошей, які раніше вносив Кауфман. Голова правління розповідав, що вони розраховували і на подальшу докапіталізацію. Також, головна ознака того, що банк не готувався до виведення з ринку – це відсутність дроблення вкладів. У Платинум банку був лише один такий випадок – у Запоріжжі роздробили 1,2 млн грн на шістьох осіб. Але більшість великих вкладників банку "позависали" з великими сумами”, - зазначив Ю. Ірклієнко.

При цьому він таке розповів про інсайдерський портфель Платинум Банку:

“За офіційними даними власниками істотної участі Банку є компанія Платинум Паблік Лімітед і Григорій Гуртовий, який зараз знаходиться у Ізраїлі. Особливого руху у бік погашення зобов’язань власники не демонструють. Кредити Платинум банку вже декілька разів виставлялися на торги, але їх ніхто не купив. Думаю, власники банку мали б бути зацікавлені у цьому, тому що по ним є ряд кримінальних проваджень.

Майже весь кредитний портфель, який залишився у Платинум банку, - це портфель, отриманий від Фінбанку ще задовго до визнання банку неплатоспроможним. Деякі кредити навіть мають забезпечення. Але у цьому масиві є один цікавий прецедент – великий пул кредитів майже на 2 млрд грн, виданий під забезпечення майнового комплексу Рокитнянського гранкар’єру. Коли ми почали розбиратися, виявилося, що на момент укладення кредитної угоди цей об’єкт вже частково знаходився у заставі за кредитами банку “Надра”.

Зараз щодо цієї справи проводиться кримінальне провадження, її передано в суд. Саме через це оціночна вартість загального кредитного портфелю значно нижча балансової”.

За даними ФГВФО, на 01.07.2018 вкладникам Платинум Банку в межах гарантійної суми було виплачено компенсації на 4,8 млрд грн (98,3% запланованих виплат).

Раніше Фонд гарантування повідомляв, що балансова вартість активів Платинум Банку – 8,3 млрд грн, а їх оцінна вартість – лише 2,3 млрд грн. Як пояснював ФГВФО, найбільшу різницю між оціночною та балансовою вартістю має портфель корпоративних позичальників банку. При тому, що «на папері» його вартість зафіксована на рівні 2,8 млрд грн, його незалежна оцінка виявилась у понад 16 разів меншою – 174 млн грн.

Детальніше про невдалі спроби ФГВФО продати інсайдерські кредити Платинум Банку читайте тут і тут.

Про програш Фонду гарантування в судовому спорі з екс-акціонером Платинум Банку щодо санаторію “Молдова” - тут.