ФГВФО: "Ексіто Партнерс і Коен Україна" готує до продажу кредитний пул на 8,5 млрд грн

Все про економіку та фінанси

Директор департаменту консолідованого продажу активів Фонду гарантування Тарас Єлейко заявив, що компанія «Ексіто Партнерс і Коен Україна» завершує підготовку всіх матеріалів для продажу кредитного пулу банків-банкрутів балансовою вартістю 8,5 млрд грн, констатує прес-служба ФГВФО.

“Ми очікуємо, що успішний аукціон з продажу цього пулу відбудеться уже до кінця цього року», – сказав Т. Єлейко.

Він також нагадав, що зараз Фондом гарантування, у тому числі спільно з НБУ, реалізується одразу кілька «пілотних проектів», покликаних відкритих ринок проблемних активів України для міжнародних інвесторів. Суть цих проектів полягає у залученні до передпродажної підготовки активів неплатоспроможних банків міжнародних радників з продажу активів.

«Фонд гарантування вкладів спільно з НБУ почав пілотний проект з продажу активів, які знаходяться в заставі НБУ, балансовою вартістю понад 11 млрд грн, із залученням міжнародних радників. Один з цих пулів вже виставлено на продаж, і торги мають відбутись наступного вівторка. Інший пул, який готуватиме компанія DebtХ, має вийти на ринок упродовж найближчих кількох тижнів”, - додав представник ФГВФО.

«Упродовж найближчих двох років збігає термін, відведений законодавством на ліквідацію більшості банків, визнаних неплатоспроможними у період кризи 2014-2017 років. Тому основне завдання Фонду гарантування сьогодні – максимально швидко та вигідно реалізувати активи цих фінустанов, аби згенерувати грошовий потік для розрахунку із їх кредиторами», – резюмував Т. Єлейко.

Раніше ФГВФО заявляв, що ТОВ «Ексіто Партнерс і Коен Україна» стало переможцем відбору серед п’яти акредитованих при Фонді міжнародних консультантів. Кредитний пул, передпродажною підготовкою якого займеться ця компанія, включає боргові зобов’язання позичальників 21 банку за понад 200 кредитами.

Як писав Finbalance, Фонд гарантування вкладів уже виставив на продаж понад 40 кредитних пулів банків-банкрутів, кожний з яких включає права вимоги за кредитами на суму понад 1 млрд грн.

Ці пули об’єднують активи неплатоспроможних банків, які не були продані “в роздріб”, попри зниження ціни на них на “голландських” аукціонах до 20% від суми заборгованості.

Стартова ціна на кредитні пули встановлена на рівні цих же 20% від номінальної суми заборгованості. Причому в ході “голландських” аукціонів вона знижується ще на 80%. Тобто зрештою до 4% від номінальної суми боргу.

Але й попри таке більш ніж суттєве падіння ціни, Фонду гарантування не вдається знайти покупців.

На минулому та поточному тижні вже відбулося кілька відповідних аукціонів. Вони були безрезультативними.

Для продажу кредитних пулів ФГВФО залучив у т.ч. міжнародних радників - FFN та DebtX, до роботи яких в Україні, як повідомлялося, були “дотичними” люди, не чужі впливовим представникам влади (її оточенню).

Торішня їх спроба продати заставні активи НБУ на 13 млрд грн була невдалою. Наразі вони намагаються продати права вимоги НБУ за кредитними договорами банків-банкрутів балансовою вартістю 11,5 млрд грн.