ФГВФО: Дельта Банк передав в заставу окремим кредиторам активи на понад 22 млрд грн

Все про економіку та фінанси

Фонд гарантування вкладів заявив про виявлення в Дельта Банку 182 нікчемних правочинів, укладених банком впродовж року до введення тимчасової адміністрації на загальну суму більше 22 млрд грн.

«Зокрема, мова йде про забезпечення вимог окремих кредиторів заставою у вигляді ліквідних активів банку з порушенням прав інших кредиторів.

Коли проблемність «Дельта Банку» стала очевидною та банк фактично не мав можливості розраховуватись з вкладниками, кредиторами, контрагентами, з окремими кредиторами укладались договори застави. Відповідно до них банк передав в забезпечення виконання власних зобов’язань іпотеку, цінні папери, майнові права на кредитний портфель. Договори укладались або в період фактичної неплатоспроможності або раніше.

Про списання коштів «Дельта Банку» на загальну суму більше 250 млн дол. США з коррахунків у іноземних банках: Meinl Bank AG (Австрія), BANK FRICK AND CO.AG (Ліхтенштейн), BANK WINTER & CO.AC та визнання правочинів обтяження активів банку заставою на користь окремих кредиторів (Ощадбанку, ДІУ та ін.), з порушеннями чинного законодавства, Фонд гарантування вже повідомляв у своєму прес-релізі», - зазначив ФГВФО.

Про судові війни Фонду гарантування за активи Дельта Банку з НБУ читайте тут і тут, з Ощадбанком - тут, з Укрексімбанком - тут, з ДІУ - тутз "Фокстрот" - тут, Cargill - тут і тут. Про перипетії довкола депозиту "МТС" у Дельта Банку див. тут. Про спір НБУ з Укргазбанком через активи Дельта Банку див. тут