ФГВФО - про продажі іпотечних кредитів фізосіб у 2018 році

Все про економіку та фінанси

За даними Фонду гарантування, в 2018 році він виставив на продаж 370 пулів іпотечних кредитів банків, що ліквідуються. Всього це - 6 769 кредитів на суму 18,96 млрд грн.

"Вже відбулося 6 успішних аукціонів з продажу пулів іпотечних кредитів, що складаються з 71 кредиту на загальну суму 26,16 млн грн", - констатує ФГВФО.

З осені 2017 року Фонд гарантування продає непрацюючі іпотечні кредити фізичних осіб. Як зазначається в офіційному повідомленні, кожен з кредитів був виставлений на індивідуальні торги за голландською моделлю аукціону в системі ProZorro.Продажі. Кожен лот пропонувалося придбати від 100% балансової вартості і протягом дня ціна поступово знижувалась до 20% від номіналу.

"У такий спосіб було виставлено на торги майже 19 тисяч кредитів, заборгованість за якими склала близько 40 млрд грн. Із них продано на індивідуальних торгах до 2 тисяч кредитів, заборгованість за якими склала близько 2,5 млрд грн. Середній рівень конверсії (співвідношення ціни продажу до балансової заборгованості) – 25%.

А з осені 2018 року не продані на індивідуальних торгах кредити були згруповані у пули, які виставлялись на продаж з дисконтом 50% від мінімальної ціни, що була встановлена на етапі індивідуальних торгів (це приблизно дорівнює 10% від номіналу). При цьому до складу такого «зібраного лоту» включаються щонайменше 10 активів, сукупною заборгованістю від 30 мільйонів гривень.

Формувалися пули переважно за регіональним принципом - відповідно до місця знаходження застави за кредитом.

Якщо аукціони з продажу зазначених пулів будуть визнані такими, що не відбулися – у подальшому із них формуватимуться укрупнені пули, сукупною заборгованістю від 100 млн грн", - резюмує ФГВФО.