ФДМ про ОПЗ: покупці бояться проблем з США через Фірташа

Все про економіку та фінанси

Заступник голови Фонду держмайна Юрій Нікітін в інтерв’ю «112» заявив, що потенційних покупців Одеського припортового заводу від участі в його приватизації утримує не стільки розмір заборгованості перед структурами Д. Фірташа, скільки факт слідства американських правоохоронців щодо нього.

«Цю вартість [суму заборгованості] вже вирахували, ще в минулому році. Була порахована і стартова ціна та заборгованість (250 млн дол.). У стартовій ціні вона врахована. Щоб інвестор знав, що йому не доведеться сплачувати заборгованість двічі. Але всі говорять, оскільки вона перед паном Фірташем, ми не хочемо потім платити штрафи американському уряду. А він накладе штраф на будь-яку компанію, яка буде співпрацювати з компанією, проти власника якої вони ведуть антикорупційне розслідування», - розповів Ю. Нікітін.

За його словами, продаж ОПЗ запланований на лютий 2018 року, а інтерес до підприємства виявляють кілька компаній, які не працюють на ринку США.

«Вони цікавляться. І якщо ціна для них буде комфортною і у них буде розуміння, як постачати туди газ і за якою ціною, і все у них по собівартості складеться, тоді вони зайдуть. Якщо компанії не знайдуть відповіді на ці питання... може бути другий "Сумихіпром".

Є наші (українські) компанії [які цікавляться], хоча юридично, вони, звичайно, не наші. Але власники там українці. Не олігархи. Молоді підприємці. Цікавляться, поки. ОПЗ – не єдине підприємство, яке ми готуємо до приватизації», - зазначив Ю. Нікітін.