ФДМ: RAB-тарифи піднімуть ціни на обленерго втричі

Все про економіку та фінанси

Запланований на 2018 рік продаж держпакетів акцій обленерго може принести до державного бюджету 20-22 млрд грн за умови впровадження стимулюючого тарифоутворення (RAB-регулювання). Про це в інтерв`ю 112.ua заявив заступник голови Фонду держмайна Юрій Нікітін, повідомляє «БізнесЦензор».

"Ми зараз готуємо проект відповідного розпорядження уряду (про продаж обленерго, - ред.), погоджуємо його з міністерствами. В цілому, продаж держпакетів акцій обленерго ми запланували на наступний рік - десь серпень-жовтень. Це план, який ми вже написали, до речі, на прохання Мінфіну, який просив нас знайти кошти. Ми порахували, що якщо шість обленерго продамо в наступному році і "Центренерго", за умови, що таки будуть введені RAB-тарифи, зможемо виручити від їх приватизації десь 20-22 млрд грн", - сказав Нікітін.

За словами чиновника, при продажу "Центренерго" і обленерго ФДМ планує залучити радника.

Відповідаючи на питання про ймовірність швидкого затвердження урядом системи стимулюючого тарифоутворення (RAB-регулювання), Нікітін зазначив, що методологія вже прийнята і залишилося тільки визначити терміни впровадження.

"Чи то з 1 листопада нинішнього року, то чи з 1 січня або 1 квітня наступного року. Але ми вже вважаємо вартість пакетів обленерго, з умовою, що будуть діяти RAB-тарифи. Якщо їх вартість (держпакетів обленерго - ред.) в минулому році оцінювалася десь в 4,5 млрд грн, то введення RAB-тарифів дає підвищення ціни в 3-3,5 разів", - додав заступник голови ФДМ.