Енергохолдинг Ахметова хоче реструктуризувати борги по євробондам

Все про економіку та фінанси

Згідно з повідомленням "ДТЕК" на Лондонській біржі, енергохолдинг хоче реструктуризувати борг по євробондам на 200 млн дол., погашення яких мало б відбуватися 28 квітня поточного року, пише «РБК-Україна».

Передбачається обмін цих паперів на нові єврооблігації з погашенням їх у квітні-2019, підвищенням купону з 9,5% до 10,375%. При цьому може бути погашено 20% основної суми існуючих зобов’язань. Обсяг нового випуску цінних паперів має скласти від 170 млн дол. Інвестори, які дадуть згоду на реструктуризацію, отримають «бонус» в розмірі 2% від номінальної вартості бондів. Відповідна пропозиція буде діяти до 22 квітня.

Нагадаємо, в 2014 році чистий збиток ДТЕК склав 19,6 млрд грн.

На минулому тижні агентство Fitch повідомило про зниження довгострокового кредитного рейтингу у валюті для холдингу ДТЕК (власник – Р. Ахметов, який також контролює банк ПУМБ) до рівня «С» з «ССС».

Серед ризиків, на які експерти звертали увагу, зокрема, - негативний розвиток подій на Донбасі, значні валютні зобов’язання компанії, невисока ліквідність, концентрація коштів в українських банках тощо.

20 травня інший холдинг Р. Ахметова - Метінвест - має погасити єврообонди на 114 млн дол (торік було звернення до кредиторів щодо реструктуризації 500-мільйонного випуску, погашення якого початково припадало на вказану дату).

При цьому наприкінці 2014 року банку ПУМБ довелося йти на реструктуризацію єврооблігацій (термін обігу завершувався в грудні). Як повідомляли у фінустанові, 92% держателів євробондів на 250 млн дол. погодилися на пролонгацію цього інструменту на 4 роки. При цьому банк мав виплатити кредиторам 45 млн дол. На 2015 рік припадає платіж на 10 млн дол. Погашення решти суми має розпочатися в ІІІ кварталі-2016 та завершитися впродовж півтора року.