Екс-заступник Дубілета показав переписку про згоду НБУ на видачу Приватом позик під 12%

Все про економіку та фінанси

Колишній перший заступник глави правління Приватбанку Володимир Яценко (працював у команді Олександра Дубілета) опублікував переписку з представником НБУ, з якої випливає, що Нацбанк погоджувався на 12-відсоткову дохідність кредитів юрособам у портфелі Приватбанку (слід розуміти, в гривні).

Нагадаємо, на минулому тижні поки що чинний глава правління Приватбанку Олександр Шлапак (подав заяву про відставку) зазначав про неринкові (занижені) ставки кредитів, які видав Приватбанк восени (до націоналізації) в рамках реструктуризації/трансформації портфелю. Це ж саме в інтерв’ю для Finbalance стверджувала заступник глави НБУ Катерина Рожкова.

Водночас В. Яценко наголошував, що видача цих кредитів була узгоджена з НБУ і МВФ, а причиною такої трансформації портфелю він називав «небажання Гонтаревої і Рожкової визнавати договору застави, які підпадали під англійське право, що для Приватбанку за великими кредитами було стандартною практикою (в українських судах за великими кредитами можна судитися вічно)» (цитата).

Раніше екс-співвласник Приватбанку Ігор Коломойський також зауважував, що осіння реструктуризація кредитного портфелю Приватбанку відбулася під контролем НБУ.

P.S.

У свою чергу ще один екс-перший заступник глави правління Приватбанку Олег Гороховський, коментуючи опубліковану В. Яценком переписку, зауважив таке:

"З листування і, з огляду на нинішню позицію НБУ щодо цих подій, складається відчуття, що вони [НБУ] спочатку хотіли закласти в цю трансформацію нелогічності і питання, намагаючись вивести портфель, отриманий в результаті трансформації, з площини міжнародного аудиту і показати відсутність у ній забезпечення і низькі ставки, щоб було гарне пояснення проблем банку.

Вся трансформація була узгоджена і відбувалася під невсипущим контролем НБУ, а після першого етапу була зупинена НБУ і кредити залишилися без забезпечення і виглядають непривабливо.

Я прекрасно розумію ідею - у суспільства активно створюється запит на розправу.

Тільки два аудиторських висновків PWC (який робив аудит до націоналізації) і E&Y (який був обраний самим НБУ і зробив аудит після націоналізації) ніяк не дозволяють зробити цапами-відбувайлами тих, хто не винен".

P.P.S.

Коментар корпоративного секретаря Приватбанку Вікторії Страхової про те, що НБУ знав про трансформацію у кредитному портфелі банку, але нічого не міг вдіяти, див. тут.