Екс-власники Платинум Банку забирають у ФГВФО санаторій в Одесі

Все про економіку та фінанси

Відповідно до матеріалів Господарського суду м. Києва, 14.06.2017 він визнав банкрутом ТОВ «Макстгруп» та відкрив ліквідаційну процедуру.

За даними держреєстру, засновником ТОВ «Макстгруп» є ТОВ «Санаторій-профілакторій «Молдова», засновником якого в свою чергу є кіпрська компанія «Зеветро Інвестментс ЛТД».

За даними НБУ, «Зеветро Інвестментс ЛТД» фігурувала в структурі власності збанкрутілого Платинум Банку.

Згідно з судовими матеріалами, в рамках справи про банкрутство ТОВ «Макстгруп» ліквідатор цієї компанії подав до суду заяву про визнання недійсним договору дарування від 30.12.2016, який ТОВ «Макстгруп» уклало на користь Платинум Банку. Ліквідатор ТОВ «Макстгруп» просить суд повернути в ліквідаційну масу компанії майно, яке є предметом оспорюваного договору, зокрема, будівлю за адресою: м. Одеса, вул. Посмітного, 2-А.

При цьому ПП «СПМК-7», яке було визнано кредитором збанкрутілого ТОВ «Макстгруп» з незабезпеченими вимогами на 12,9 млн грн, теж подало заяву про визнання недійсним вказаного договору дарування.

До речі, у держреєстрі зазначена така юрадреса ПП "СПМК-7": "місто Одеса, Аеропорт ГА (Громадській авіації)". Як відомо, з одеським аеропортом неформально пов`язують у т.ч. бізнесмена Бориса Кауфмана, якого НБУ торік восени визнав особою, яка здійснює значний вплив на управління та діяльність Платинум Банку та є власником істотної участі в банку незалежно від формального володіння.

У судових матеріалах в справі про банкрутство ТОВ «Макстгруп» констатується, що Фонд гарантування виставив на продаж 15 нежитлових будівель за адресою м.Одеса, вул. Посмітного, буд. 2-2К, серед яких у т.ч. низка спірних об’єктів нерухомості (початкова ціна відповідного лоту встановлена на рівні 238,7 млн грн; вона двічі знижувалася після двох невдалих спроб продажу – з 298,4 млн грн і 268,5 млн грн).

23 серпня Госпсуд м. Києва низкою своїх ухвал (1, 2, 3, 4, 5 тощо) задовольнив клопотання ПП «СПМК-7» та наклав арешт на спірну нерухомість. Суд заборонив ліквідатору Платинум Банку відчужувати майно в будь-який спосіб.

Нагадаємо, що санаторій "Молдова" згадувався у "плівках Рожкової" в контексті забезпечення під рефінансування НБУ для Платинум Банку.

Довідково

За даними Фонду гарантування, на 01.09.2017 вкладникам Платинум Банку в межах гарантійної суми було виплачено 4,77 млрд грн (97,7% запланованих виплат).

Фонд повідомляв, що балансова вартість активів Платинум Банку – 8,3 млрд грн, а їх оцінна вартість – лише 2,3 млрд грн. Як пояснював ФГВФО, найбільшу різницю між оціночною та балансовою вартістю має портфель корпоративних позичальників банку. При тому, що «на папері» його вартість зафіксована на рівні 2,8 млрд грн, його незалежна оцінка виявилась у понад 16 разів меншою – 174 млн грн. У Фонді ситуацію пояснювали таким чином:

«Майже 95,5% від загального кредитного портфелю юросіб – кредити, надані пов’язаним з банком особам. Сума заборгованості за ними становить 2 685,64 млн грн. Оціночна вартість цих кредитів 110,75 млн грн, що становить лише 4,1% від їх балансової вартості. Одна із причин такої значної різниці у цифрах полягає у тому, що забезпеченням за 14 кредитами (із 25 діючих кредитних договорів компаній-інсайдерів) на загальну суму заборгованості 1 884,95 млн грн є майно, яке було «створене» шляхом підробки та фальсифікації документів. Мова йде про цілісний майновий комплекс (Київська обл, Рокитнянський р-н), до складу якого, зокрема, було протизаконно включено обладнання та устаткування, що уже перебувало в заставі іншого комерційного банку. Ще 10,4% кредитів (у т.ч. інсайдерських) на суму 291,62 млн грн – є беззаставними. Загалом 95,7 % від кредитного портфелю юридичних осіб не обслуговується».

Про кримінальні провадження щодо сумнівних операцій Платинум Банку на 1,1 млрд грн та супровідні коментарі заступниці глави НБУ Катерини Рожкової (яка була в.о. глави правління Платинум Банку до переходу в Нацбанк) читайте тут.