Екс-банк Гонтаревої у 1-му півріччі: зростання активів на 35,2% і прибуток 11 млн грн.

Все про економіку та фінанси

Прибуток банку «Авангард» в січні-червні становив 11 млн грн (у ІІ кварталі – 5,07 млн грн).

За перше півріччя позитивний результат фінустанови від операцій з іноземною валютою склав 26,1 млн грн (у ІІ кварталі – 13,6 млн грн).

І хоча результат банку від переоцінки іноземної валюти в квітні-червні був негативним (15,7 млн грн), за підсумками всього півріччя він лишився в «плюсі» – 43,1 млн грн.

Чистий процентний дохід банку в 1-му півріччі становив 22 млн грн (у ІІ кварталі – 10,4 млн грн).

При цьому відрахування до резерву під знецінення кредитів та коштів в інших банках у січні-червні склали 91,5 млн грн (у квітні-червні – 5,2 млн грн).

Активи банку «Авангард» (в гривневому еквіваленті) в першій половині 2015 року збільшилися на 35,2% - до 596,8 млн грн. Це відбулося не лише за рахунок переоцінки їх валютної складової через девальвацію, але й за рахунок «чистого» зростання валютних активів удвічі, або на 7,7 млн дол. При цьому гривневі активи банку зменшилися на 50,3 млн грн, або на 15,8%.

Зростання активів було зумовлене, передусім, збільшенням портфелю цінних паперів до погашення, а також коштів в інших банках.

При цьому обсяг валютних коштів юросіб у банку «Авангард» в першому півріччі збільшився на 8,6 млн дол, або в 6 разів, а гривневих – скоротився на 8,3 млн грн, або на 5,2%. Обсяг коштів фізосіб лишився фактично незмінним (кілька мільйонів гривень).

Нагадаємо, що главою спостережної ради банку «Авангард» до 17.06.14 була нинішній глава НБУ Валерія Гонтарева.

Банк «Авангард» входить в групу ICU. Як наголошували в цій структурі, вона не належить і ніколи одноосібно не належала Валерії Гонтаревій.

«З моменту заснування групи пані Гонтарева була одним з трьох рівноправних партнерів. Валерія Гонтарева, Макар Пасенюк і Костянтин Стеценко володіли однаковою кількістю акцій холдингової компанії групи ICU. Перед своїм призначенням главою НБУ, а саме 16 червня 2014 року, В. Гонтарева продала свою частку в групі. Зараз акціонерами та управляючими директорами групи ICU є Макар Пасенюк і Костянтин Стеценко. Частина акцій належала і належить менеджменту групи», - йшлося в заяві М. Пасенюка та К. Стеценка.

Як повідомив нещодавно НБУ, станом на 08 березня до числа акціонерів банку «Авангард» входив, зокрема, міністр енергетики Володимир Демчишин, частка якого фінустанови складала 9,99% акцій. До приходу на роботу в уряді В. Демчишин очолював відділ інвестиційно-банківських послуг групи ICU.